Greitesnis internetas, aukščiausio lygio medicina regionuose ir dar trys revoliucijos, kurias atneš 5G
Lietuvos vyriausybė tikisi, kad naujos kartos telekomunikacijos bus įdiegtos visuose didžiuosiuose šalies miestuose ir transporto…
Lietuvos vyriausybė tikisi, kad naujos kartos telekomunikacijos bus įdiegtos visuose didžiuosiuose šalies miestuose ir transporto…
Viena iš 7 „L’ORÉAL Baltic“ programos „Moterims moksle“ (angl. „Women in Science“) apdovanojimuose įvertintų iškilių…
„Inžinerijos prasme, mechanikos mokslas yra grįstas modeliais ir parametrais. Tačiau žvelgiant iš kūrybinės perspektyvos, įvedus…
Lazerinės diodų technologijos, nuotolinės robotinės sistemos, žvynelinę gydantys pleistrai, inovatyvios pramoninio užteršto vandens valymo technologijos,…
Tikimasi, kad 5G technologija Lietuvos vartotojams bus pasiekiamas ne anksčiau kaip 2021 m. …
JAV bendrovės „SpaceX“ kuriamo erdvėlaivio „Starship“, skirto tolimiesiems kosminiams skrydžiams, prototipas sprogo penktadienį išbandant variklį…
Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto (KTU EEF) doktorantūros studentas Donatas Miklušis 2017 metų…
Aivaras Vilutis – Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro neurobiofizikos trečio kurso studentas. Neseniai iš stažuotės…
Vertybių galia žmogui – neišmatuojama. Teigiama, kad tai pagrindinė jėga, nulemianti asmenybės mąstymą, jausmus ir…
Į visas sritis sparčiai žengiančios technologijos pakeis darbo rinką ir pasaulyje, ir Lietuvoje. Prognozuojama, kad…
Daugelį metų ieškoję atsakymų į klausimą, ar įmanoma bent truputį sulėtinti senėjimo procesus, šiandien mokslininkai…
Kai paskutinį kartą sėdantis į taksi, autobusą ar artimojo automobilį nesisegėte saugos diržo, ar susimastėte…
Rugpjūčio 1 dieną, ketvirtadienį, Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Birštono…
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) penktadienį skelbiami duomenys rodo, kad daugiausia –…
Žmonija iki liepos 29-osios išeikvojo visą kiekį gamtinių išteklių, tokių kaip vanduo, dirvožemis ir švarus oras, kurio…
Tobulėjant technologijoms, lėktuvuose ir skrydžių valdymo centruose taip pat naudojamos naujausios sistemos, palengvinančios pilotų ir…
Siekiant stiprinti Lietuvos kosmoso sektorių bei padėti pasiruošti Lietuvos narystei Europos kosmoso agentūroje, Ekonomikos ir…
Kasdienis gyvenimas nebeįsivaizduojamas be prietaisų, sukurtų taikant mikro- ir nanotechnologijas. Jos padeda spręsti įvairias medicinos,…
Iš pirmo žvilgsnio atsakymas būtų akivaizdus, tačiau įvertinus visą automobilio gyvavimo ciklą, nuo pirmosios suvirintos…
Garsių mokslininkų grupė tarptautinėje konferencijoje Honkonge ketvirtadienį pareiškė, jog dar per anksti daryti nuolatinius žmonių…
Vis dažniau televizijos ekranuose bei spaudoje girdime informaciją apie kibernetinį saugumą bei kibernetines atakas, tačiau…
Berlyne pasibaigė visą savaitę vykusi didžiausia kasmetinė technologijų paroda IFA 2018. Tokio tipo renginiai įdomūs…
Ko gero, viena svarbiausių žmonijos istorijos liudininkių yra tų pačių žmonių rankomis sukurta medicina. Netgi…
Už neteisėtą praktiką, kuri susijusi su „Android“ mobiliaisiais įrenginiais ir kuria siekiama stiprinti „Google“ paieškos…
Dangus nuo pat žmogaus atsiradimo akimirkos jį ir baugino, ir viliojo. Būtent nuo dangaus skliaute…
Mokslininkai trečiadienį paskelbė Europos kosminio teleskopo „Gaia“ sudarytą „stulbinantį“ trimatį žvaigždėlapį, kuriame pavaizduota daugiau nei milijardas…
Įsibėgėjo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojamos išskirtinės kūrybinės dirbtuvės „Išmanūs daiktai“. Tai praktiniai…
„2018–2019 metais, bendradarbiaudami su Nacionaliniu vėžio institutu, planuojame sukurti išmaniąsias magnetines nanodaleles vėžinių ląstelių separavimui,…
Sutuoktiniai mokslininkai lietuvis Linas Vilčiauskas ir amerikietė Shannon Stauffer didžiausioje mokslinių tyrimų įstaigoje Lietuvoje –…
Didžiausioje mokslinių tyrimų įstaigoje Lietuvoje – Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) – kuriami naujos…
Iškilus britų fizikas ir kosmologas Stephenas Hawkingas (Stivenas Hokingas), dėl savo genialaus proto ir fizinio…
Narūnas Kapočius, VGTU Telekomunikacijos inžinerijos 4 kurso studentas nesenai atliko stažuotę NASA Ames tyrimų centre,…
Vaikštome žeme kiekvieną dieną, bet kas yra giliau, kaip žemė susidarė ir kokie procesai vyksta,…
Kasmet, naktį iš lapkričio 17-osios į 18-ąją, Žemės planeta praskrieja per Tempelio-Tutlio kometos skriejimo trajektoriją. Ši…
Šiandien Lietuvoje pereinama prie žiemos laiko – laikas persukamas vieną valandą atgal. Vasaros laikas įvedamas paskutinį…
Japonijos sveikatos problemas spręs aparatai, iš balso gebantys aptikti sunkiausias ligas Japonija pirmauja visame pasaulyje…
Jau ketvirtąjį kartą Lietuvoje ir pasaulyje spalį švenčiama Fotonikos diena. Fotonikos dienos renginiai yra vienas…
Ray‘us Hammondas visame pasaulyje pripažintas ir kaip futurologas, ir kaip verslininkas. 17 knygų išleidęs ir…
Šių metų Nobelio premija už pasiekimus medicinos ir fiziologijos srityje atiteko amerikiečiams Jeffrey C. Hallui…
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.
Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.