Nacionalinis diktantas – kalbos ir mūsų vienybės šventė

Po kelerių metų pertraukos kovo 15 d. Lietuvoje jau keturioliktąjį kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Šių metų diktanto teksto „Invazinė rūšis“ autorė Agnė Žagrakalytė. Diktantas buvo transliuojamas per LRT radiją ir portale LRT.lt, jo tekstą skaitė Marijus Žiedas.

Prienų rajono savivaldybė, tęsdama partnerystės su šiuo projektu tradiciją, prie kalbos šventės kvietė prisijungti visus kalbos mylėtojus. Šiais metais diktantą rašė apie 350 dalyvių, iš jų – virš 100 suaugusiųjų.

Tradiciškai diktantas buvo rašomas ir Savivaldybėje. Į kalbos šventę didžiojoje salėje susirinko 24 dalyviai (net 12 konkurse dalyvavo pirmą kartą).
Susirinkusiuosius pasveikino Savivaldybės kalbos tvarkytoja Vaida Peleckienė. Ji padėkojo visiems, kurie valandėlei atitrūko nuo savo kasdienių darbų ir atėjo rašyti diktanto, už tai, kad myli savo kalbą, kad nebijo suklysti ir nori išmokti, ir palinkėjo džiaugsmingo susitikimo su gimtąja kalba, bendrystės jausmo ir sėkmės.

Prienų rajono savivaldybės mero ir savo vardu Nacionalinio diktanto dalyviams padėkojo ir vicemerė Jūratė Zailskienė.

Nacionalinio diktanto tradiciją tęsė ir daugelis krašto kultūros bei švietimo įstaigų: Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka ir jos padaliniai (73 dalyviai), Prienų „Žiburio“, Jiezno, Veiverių Tomo Žilinsko ir Stakliškių gimnazijos, Prienų „Ąžuolo“ progimnazija, Balbieriškio, Išlaužo, Pakuonio ir Skriaudžių pagrindinės mokyklos. Mokinių darbai nustatyta tvarka bus vertinami bei atrenkami mokyklose ir tik geriausiai parašyti siunčiami į Vilnių.

Visas diktanto tekstas ir rašybos bei skyrybos paaiškinimai bus paskelbti svetainėse diktantas.lt ir vlkk.lt.

Nacionalinis diktantas tradiciškai išrinks raštingiausią mokinį, raštingiausią suaugusįjį ir raštingiausią užsienio lietuvį. Diktanto finalas bus rengiamas gegužės mėnesį Vilniuje.

Nuoširdžiai ačiū visiems konkurso dalyviams už meilę gimtajai kalbai, taip pat bibliotekų darbuotojams, mokytojams už bendradarbiavimą rengiant konkursą.

Prienų rajono savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close