Nacionalinis diktantas sutelkė krašto gimtosios kalbos mylėtojus

Vasario 28 d. Lietuvoje buvo rašomas jau tryliktas Nacionalinis diktantas. Šių metų diktanto teksto „Milinė“ autorė – prozininkė, publicistė ir poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė Birutė Jonuškaitė. Diktantas buvo transliuojamas per LRT radiją ir portale LRT.lt, jo tekstą skaitė Marijus Žiedas.
   Nacionalinio diktanto konkurso pagrindinis organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas.   
   Nacionalinis diktantas yra vienas iš vasario 16 – kovo 11 d. organizuojamų Lietuvių kalbos dienų renginių. Kaip ir kasmet, diktantas buvo rašomas ir Prienų r. savivaldybėje. Diktantą rašė 476 dalyviai, iš jų – 105 suaugusieji ir 371 mokinys.
   Nacionalinio diktanto dalyvių laukė Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka, taip pat Balbieriškio, Jiezno, Kunigiškių, Naujosios Ūtos, Pakuonio, Stakliškių, Tartupio ir Vyšniūnų bibliotekos. Diktanto konkurse dalyvavo Prienų „Žiburio“, Jiezno, Stakliškių ir Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos, Prienų „Ąžuolo“ progimnazija, Prienų „Revuonos“, Išlaužo, Pakuonio, Skriaudžių, Balbieriškio ir Šilavoto pagrindinės mokyklos.            
   Į kalbos šventę Savivaldybės didžiojoje salėje susirinko 26 dalyviai. Tradiciškai diktanto dalyvius pasveikino savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas. Gražios šventės, puikių emocijų ir sėkmės kolegoms linkėjo savivaldybės kalbos tvarkytoja Vaida Peleckienė.
   Dėl raštingiausiojo vardo varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Originalus diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 2 d. www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais). Geriausiai parašiusieji diktantą bus informuoti asmeniškai.
Konkurso finalas vyks balandžio 4 d. Vilniuje.
   Nacionalinis diktantas nėra egzaminas, konkurso organizatoriai siekia paskatinti žmones didžiuotis savo kalba. „Diktantas jau tapo labai gražia tradicija, telkiančia lietuvius visame pasaulyje! Kaskart, kai palinkstame prie švaraus popieriaus lapo ir susikaupę ranka vedžiojame savo unikalios kalbos žodžius, pajuntame dar gilesnę bendrystę – nesvarbu, kur bebūtume. Taigi tai ir mūsų vienybės šventė!“ – sakė VLKK pirmininkas Audrys Antanaitis.
   Nuoširdžiai ačiū visiems konkurso dalyviams už meilę gimtajai kalbai, taip pat bibliotekų darbuotojams, mokytojams už bendradarbiavimą rengiant pirmąjį konkurso turą.

Prienų r. savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close