Raiškaus žodžio konkursas „Tau, Lietuva“

Kovo 15 dieną, Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, vyko tradicinis – aštuntasis Prienų rajono 3-4 klasių raiškiojo skaitymo konkursas „Tau, Lietuva“. Šio renginio tikslas – puoselėti meninio žodžio suvokimą ir raišką, skatinti mokinius skaityti, deklamuoti bei gerbti ir mylėti lietuvišką žodį.

Šventę pradėjo ir sveikinimo žodį tarė šio renginio koordinatorė, mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė, jauniesiems skaitovams sėkmės linkėjo LR seimo narys A. Palionis, Prienų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, Savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo, turizmo ir sporto komiteto pirmininkas, tarybos narys Deividas Dargužis. Nepasimesti ir nesuklysti deklamuojant eilėraščius palinkėjo ir vertinimo komisija. Komisijos pirmininkė – Prienų rajono savivaldybės administracijos bendrojo skyriaus ryšiams su visuomene vyriausioji specialistė Roma Sinkevičiūtė, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos metodininkė Dalia Bredelienė, Prienų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Aldona Kaminskienė, Prienų ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Snieguolė Milušauskienė.

 Konkurse dalyvavo devyniolika jaunųjų skaitovų iš įvairių rajono mokyklų, todėl buvo sudėtinga išrinkti pačius geriausius. Komisijos vardu kalbėjusi Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos metodininkė Dalia Bredelienė pasidžiaugė gerbiančių, branginančiųjų ir puoselėjančių gimtąjį žodį mokinių gausa, mokytojų entuziazmu ir išradingumu parenkant kūrinius. Pagyrė, kad lietuvių autorių kūriniai vaikų lūpose skambėjo drąsiai ir nuoširdžiai. Visiems dalyvavusiems palinkėjo raiškų žodį skleisti visur ir visada.

Prienų rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas konkurso nugalėtojus ir juos ruošusias mokytojas apdovanojo diplomais (I vieta – Mingailė Rasimaitė, 3 klasė, Išlaužo pagrindinė mokykla, mokytoja Jelena Knašienė. II vieta – Liepa Tamulynaitė, 3 klasė, Jiezno gimnazija, mokytoja Živilė Valatkienė, II vieta – Rokas Simokaitis, 3 klasė, Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla, mokytoja Neringa Matuizienė. III vieta – Domas Jakučionis 4 klasė, Išlaužo pagrindinė mokykla, mokytoja Vilma Dauvienė, III vieta – Toma Deringytė, 4 klasė, Jiezno gimnazija, mokytoja Ramutė Bubnienė, III vieta – Adrija Ignatavičiūtė, 4 klasė, Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla, mokytoja Danutė Baranauskienė).

Prienų Švietimo pagalbos tarnyba visus dalyvavusius konkurse mokinius ir jų mokytojas apdovanojo padėkomis.

Konkurso svečiai – LR seimo narys A. Palionis įteikė padėkas mokiniams ir mokytojoms, o tarybos narys D. Dargužis mokiniams dovanojo knygeles.

Kad pasodintas medis greičiau augtų ir vestų vaisius, jam reikia parinkti tinkamą dirvą, jį reikia laistyti, gerai prižiūrėti, saugoti. Taip ir jaunas žmogus, kaip jaunas medis, turi tvirtai įleisti šaknis į savo gimtą žemę, turi ją pažinti, mylėti, gerbti, kad galėtų stiebtis ir kilti vis aukštyn. Taip ir tėvynė – nuo mažų dienų, nuo mokyklos suolo, reikia ją reikia pažinti, puoselėti, ja rūpintis ir didžiuotis.

Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokytojos Rita Juodienė ir Danutė Baranauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close