Velykiniai margučių raštai

Kovo 28 dieną Prienų lopšelyje darželyje „Gintarėlis“ ,,Pelėdžiukų“ grupėje vyko edukacinė popietė apie kiaušinių marginimą. Margučių menas – labai įdomi taikomosios dailės šaka, glaudžiai susijusi su kulto apeigomis. Margutis krikščionių siejamas su Velykų ir kitomis pavasario šventėmis – Sekminėmis ir Jurginėmis. Kiaušinis laikomas ne tik pavasario gamtos atgimimo simboliu, bet ir kiekvieno gyvio pradžios simboliu. Margučiais ne tik puošiamas Velykų stalas, jie dovanojami svečiams ir artimiesiems.

Drauge su auklėtoja Vilija Navickiene grupės mažuosius ir jų tėvelius supažindinome su margučių marginimo vašku technika, šilko kaklaraisčio dažymo ir apvyniojimo siūlu technika, dekoravimu. Auklėtoja Vilija su ugdytiniais ir jų tėveliais aplikavo didelius margučius. Mažieji pamiklino savo mažuosius pirštelius.Lavino smulkiąją motoriką.Tai didžiulė nauda mažiesiems. Bendraudami su savo tėveliais ir mamytėmis ugdytiniai lavino kalbą, turtino savo žodyną. Baigę didžiuosius darbus visi prisėdome prie vašku kvepiančio stalo ir kartu bandėme marginti kiaušinius, padengti vaško taškeliais, brūkšneliais. Mažieji stebėjo ir kartu su tėveliais pabandė padengti atsineštus kiaušinukus. Dėkojame mamytėms ir tėveliams, kad atrado laiko kartu pabūti su savo mažuoju žmogučiu. Džiaugiamės savo darbo rezultatu. Linkime visiems gražių, jaukių švenčių, šviesaus ir šilto atvelykio (kitaip vadinamos – vaikų Velykėlėmis).

 Vyresnioji auklėtoja Danutė Mozūrienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close