Kazlų Rūdoje – pirmasis Sūduvos krašto J. Vyliaus užrašytų dainų konkursas-festivalis

Rugpjūčio 8 dieną įvyko pirmasis Sūduvos krašto J. Vyliaus užrašytų dainų konkursas-festivalis „Tai Kazlų žali sodai“. Konkursas-festivalio tikslas – aktualizuoti Sūduvos nematerialųjį paveldą, pagarsinti surinktą tautosakinę medžiagą ir užtikrinti tolygią kultūrinę raidą, išsaugoti ir įprasminti unikalią folkloro medžiagą, kurią surinko ir užrašė Jaunius Vylius. Šį renginį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kazlų Rūdos savivaldybė.

Konkursą-festivalį „Tai Kazlų žali sodai“ pradėjo Jaunius Vylius. Jis pasidžiaugė, kad jo surinkta tautosaka yra vertinama ir nepamiršta. Šventė vyko Kazlų Rūdos miesto parke, dalyvavo 19 kolektyvų ir pavienių atlikėjų. Konkurse dalyvavo Sūduvos krašto folkloro ansambliai. Pirmą vietą laimėjo Kalvarijos savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Diemedis“, kuriam vadovauja Žydruolė Mankauskaitė-Zenevičienė, antroji vieta atiteko Kazlų Rūdos kultūros centro folkloro ansambliui „Sūduonia“ (vadovė Daina Ciegienė), o trečioji skirta Kauno rajono Raudondvario kultūros centro folkloro ansambliui „Piliarožė“, kuriam vadovauja Vilius Marma.

Konkurso vertintojai – žymūs folkloro mylėtojai, gerbėjai, patys daug metų paskyrę folklorui. Tai Žemyna Trinkūnaitė – kanklininkė, kūrėja, atlikėja, Artūras Sinkevičius – folklorinio ansamblio „Gilė“ vadovas, etnokultūros mokytojas, Ona Birutė Surdokienė – Marijampolės kultūros centro darbuotoja, tautodailininkų kuratorė, parodų organizatorė. Pasibaigus konkursui prasidėjo festivalis, kuris nustebino savo dalyvių gausa ir margumu. Atvyko svečių iš Birštono, Kauno, Kėdainių, Vandžiogalos. Dalyvavo Šakių, Vilkaviškio, Marijampolės ir Kalvarijos kolektyvai. Skambėjo kanklės, aidėjo dūdmaišis, griežė smuikai ir armonikos, buvo daug šurmulio ir džiaugsmo, kad galima susitikti ir padainuoti drauge. Renginį vainikavo bendra Jauniaus Vyliaus užrašyta daina „Tai Kazlų žali sodai“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close