Pasitarime su seniūnais – rūkymo draudimo, socialinių būstų, kelių ir aplinkos priežiūros, susisiekimo klausimai

Sausio 19 d. vyko pirmasis šiais metais pasitarimas su seniūnais. Nuotoliniu būdu organizuotame pasitarime dalyvavo Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė, atsakingi skyrių vedėjai ir specialistai.  

Pasitarime aptarti seniūnų metinio vertinimo, ataskaitų pateikimo, socialinių būstų priežiūros ir kontrolės klausimai, diskutuota naujų rūkymo apribojimų, kelių priežiūros darbų planavimo ir vykdymo bei kitomis temomis.

Rūkymo daugiabučiuose namuose ribojimai

Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėja J. Mickevičienė informavo, kad priimti Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimai, kurie įsigaliojo nuo sausio 1 d., ir supažindino su nustatytais papildomais rūkymo daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose draudimais ir ribojimais. Atkreiptas dėmesys, kad draudimas rūkyti daugiabučiame name priimamas administracijos direktoriaus sprendimu, prieš tai gavus gyventojo (-ų) prieštaravimą (nustatyta prašymo forma ir aprašas, pagal kurį reikia pildyti prieštaravimą, taip pat kiti su rūkymo draudimais susiję dokumentai artimiausiu metu bus paskelbti Prienų r. savivaldybės svetainėje).

Socialinių būstų priežiūra

Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė G. Aukštakalnė pristatė pasikeitimus socialinių būstų priežiūros srityje. Kadangi šiais metais turi būti pakeistos visos sutartys su socialinių būstų nuomininkais, specialistė kreipėsi į seniūnus su prašymu organizuoti socialinių būstų apžiūrą, paraginti, pirmiausia, didžiausius skolininkus susimokėti skolas arba sudaryti mokėjimų išdėstymo dalimis susitarimus, įvertinti faktines aplinkybes, ar gyvenamajame būste deklaruoti asmenys yra nurodyti ir būsto nuomos sutartyje. Seniūnų pavaduotojų ir specialistų pagalba reikalinga ir įvertinant socialinių būstų būklę (ar jie tinkami gyventi, ar avariniai, galimi remontuoti, o gal tinkami tik nugriauti ir pan.), papildomus (dažnai neteisėtus) statinius kieme, jų reikalingumą, taip pat galimybes įvesti vandentiekį ir nuotekas, jeigu šių patogumų nėra.

Savivaldybės vadovai akcentavo Savivaldybės planus pakeisti socialinių būstų situaciją, todėl naujame savivaldybės biudžete, kuris bus tvirtinamas artimiausiame Tarybos posėdyje, yra suplanuota lėšų šių būstų priežiūrai.

Kelių ir aplinkos priežiūra

Su kelių priežiūros aktualijomis supažindino Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys ir vyriausioji specialistė R. Baranauskienė. Seniūnai informuoti apie galimybę Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau Kelių direkcija) interneto svetainėje susipažinti su informacija apie Kelių direkcijos sudarytus prioritetinius šaligatvių, sankryžų, perėjų tvarkymo sąrašus.

Meras A. Vaicekauskas paragino seniūnus labai atsakingai planuoti gatvių remonto darbus, atsižvelgiant į nustatytus prioritetus, išimtis taikant tik išskirtiniais atvejais.

Administracijos direktorė J. Zailskienė pridūrė, jog patvirtinus biudžetą bus aišku, kiek lėšų skirta seniūnijoms, tačiau neabejojo, kad, kaip ir praėjusiais metais, bus padaryta nemažai gerų darbų.

Pasitarime kalbėta apie seniūnijų aplinkos, pakelių priežiūrą, priemonių bei darbo jėgos poreikį, svarstytos galimybės pirkti profesionalų paslaugas ar tvarkytis patiems su turimais bei papildomais techniniais ir žmogiškaisiais ištekliais. Savivaldybės vadovai akcentavo, kad biudžete yra suplanuota daugiau lėšų seniūnijų aplinkos priežiūrai ir linkėjo jas panaudoti tikslingai.    

Laikydamasi pažado Savivaldybė ir šiais metais planuoja atnaujinti vienos iš seniūnijų materialinę bazę: numatytas įsigyti traktorius, atsižvelgiant į seniūnijos dydį ir poreikį, bus skirtas Stakliškių seniūnijai.

Viešasis transportas

Pasitarime nemažai dėmesio skirta viešojo transporto klausimams. Seniūnai pasidalino surinkta informacija apie susisiekimo problemas ir autobusų maršrutų poreikį. Dažnoje seniūnijoje karantinas pakoregavo žmonių norus bei galimybes dažniau važiuoti viešuoju transportu, tačiau dalyje seniūnijų ši paslauga būtina ir ypač susisiekimo tarpmiestiniais autobusais. Stakliškių seniūnija atkreipė dėmesį, kad gyventojai neturi galimybės grįžti po darbo (16 ir 17 val.) į namus nuo Birštono pusės. Šilavoto seniūnijos gyventojams aktualu, kad šeštadieniais važiuotų autobusas į Prienus, Balbieriškio seniūnijos gyventojams – galimybė išvykti į darbą Prienuose ar Kaune 6 val. ryto, nes tuo metu maršruto nėra, o karantino sąlygos neleidžia vykti automobiliais kitų šeimų nariams.

Eismo saugumo komisijos pirmininkė, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė pažadėjo įsigilinti į išsakytas problemas ir jas aptarti su specialistais. Pavaduotoja pabrėžė, kad Savivaldybė negali pakeisti tarpmiestinio susisiekimo grafikų, tačiau dėl vietinio susisiekimo diskusija galima.

Kiti klausimai

Pasitarimo metu kalbėta apie Prienų senųjų kapinių priežiūrą, kovą su varnomis ir invaziniais augalais, bendrųjų konteinerių keitimo individualiais darbų tęstinumą, pakelių krūmų ir medžių priežiūrą, naudojantis palankiais orais žiemą, apleistus statinius.

Adminstracijos vadovė pabrėžė, kad Sosnovskio barščiai, atliekos ir apleisti statiniai yra prioritetinės Savivaldybės kryptys ir ta linkme bus dirbama šiais metais, o meras paragino tęsti apleistų statinių pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūras. Kaip parodė praėjusių metų patirtis, seniūnų pradėti darbai seniūnijose davė gerų rezultatų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close