Prienuose viešėjo filosofas ir poetas L. Degėsys

????????????????????????????????????

Liutauras Degėsys neblogai pažįstamas Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos lankytojams – čia vieši jau nebe pirmą kartą. Šįsyk jis lankėsi kaip Lietuvos kultūros tarybos remiamo ir prieniškių įgyvendinamo projekto „Gurmanų restoranas. Dienos pietūs: šviežia knyga 17.00“ svečias.

Filosofas ir poetas – taip dažniausiai lakoniškai apibūdinamas ir pristatomas L. Degėsys. Išsamumo dėlei reikėtų pridurti, kad L. Degėsys yra humanitarinių mokslų daktaras, ilgametis buvusio Vilniaus pedagoginio universiteto Filosofijoskatedros docentas, poezijos vaikams ir suaugusiems, esė knygų, mokslinių straipsnių ir „Etikos“ vadovėlių autorius ir bendraautorius. Svečias taip pat yra stažavęsis ir dėstęs užsienio (Čekijos, Vengrijos, Švedijos, JAV) universitetuose, o 2008 metais buvo išrinktas vienu iš 10 geriausių Lietuvos dėstytojų. Dabar jis savo mintis reiškia ir publikuoja įvairiose medijose.

Turint galvoje tokį platų veiklos spektrą ir geografiją, nesunku pastebėti, kad L. Degėsys yra mėgstamas ir populiarus renginių svečias. Ir šį kartą Prienuose susirinko vertinantys jo elegantišką ir subtilią poeziją, juolab girdimą iš paties autoriaus lūpų. Apsistota ir ties pernai išleista autoriaus esė knyga „Apatiniai gyvenimo drabužiai“, kurią dauguma lankytojų jau yra spėję perskaityti. Be to, prieniškiai pirmieji išgirdo ir dabar rašomo, būsimo romano ištraukas; jam pavadinimo autorius sakosi dar nesugalvojęs. Dar jis rašąs libretą istorinei operai.

Ir klausantis autoriaus poezijos bei prozos tekstų, ir apskritai stebint jo bendravimo su publika manierą, nejučia ateina suvokimas, kad autoriui ganėtinai svarbi estetika ir bendras renginio paveikslas – renginys kaip meno kūrinys.

„Norint rašyti, reikia daug skaityti, kitaip kūryba neis“, – sakė svečias. Be to, jis noriai bendravo su lankytojais. Pastariesiems rūpėjo, kokie rašytojai savo laiku jam darę įspūdį, kaip jis matąs šiuolaikinės lietuvių literatūros lauką, kokius meno stilius mėgsta ir pan. Įsigiję autoriaus knygų ir gavę autografus, lankytojai tikėsis sulaukti ir naujų literatūrinių susitikimų.

Marytė Žaromskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close