Ketinama išleisti Balbieriškio parapijos ir bažnyčios istoriją

Kitų metų vasarą Balbieriškio bendruomenė pažymės parapijos ir savo pagrindinių maldos namų – Rožinio Švč. Mergelės Marijos bažnyčios – 500 -ąsias metines. 

Kaip rašo istorinius šaltinius tyrinėjęs istorikas Vitas Rymantas Sidaravičius, atitinkamu Popiežiaus potvarkiu įkūrus parapiją, nedideliame Hanuso Sudermano dvarelyje iki 1520 m. buvo pastatyta pirmoji karališkosios fundacijos Šv. Petro katalikų bažnyčia. Jos pirmuoju klebonu buvo kun. Martynas Abramavičius. Kuriantis parapijai, o bažnyčiai buvo padovanoti 2 valakai ir 9 margai geros žemės.

Per tuos penkis šimtmečius bažnyčia nuėjo nelengvą kelią: keitėsi jos valdos, parapijos ribos, ją niokojo gaisrai, drąskė visokios okupacijos, tačiau tikinčiųjų valios ir tikėjimo stiprybės niekas nepalaužė.

Tai įrodė ir prieš šešerius metus, tragišką 2013 – ųjų naktį iš rugpjūčio 7 į 8 – osios, įvykęs gaisras. Nepraėjus ne penkeriems metams buvo pašventinta jau penktoji Balbieriškio bažnyčia. Pakilti iš gaisro pelenų jai padėjo ir stebuklinga tikinčiųjų valia, ir reali pirmojo nacionalinio mecenato verslininko Arvydo Paukščio parama. Dabar Balbieriškio maldos namai vėl švyti visu dievišku grožiu ir kviečia tikinčiuosius.

Įprasminti šią garbingą parapijos ir bažnyčios istoriją grupę mokslininkų, istorikų ir kraštiečių pakvietė dabartinis, gal jau 37-as jos kunigas Remigijus Veprauskas. Susitikime buvo nutarta išleisti knygą apie Balbieriškio parapijos bei banyčios istoriją. Ši redakcinė kolegija, kurioje sutiko būti ir istorijos mokslų daktarė, profesorė Aldona Vasiliauskienė, aptarė būsimo leidinio struktūrą, pagrindines temas, medžiagos išdėstymo planą, darbų terminus, kitus organizacinius reikalus. 

Buvo nutarta pakviesti parapijiečius, visus miestelio ir bemaž 25 parapijai priklausančių kaimų ir gyvenviečių žmones teikti medžiagą – įdomius faktus, nuotraukas, pasakojimus – šio leidinio sudarytojams. Šį kvietimą išgirs ir kasmetinės seniūnijos vasaros šventės „Prie Ringio ir Peršėkės“, kuri įvyks liepos 20 d. per šv. Magdalenos atlaidus, dalyviai. 

Kviečiame prisijungti prie šio kilnaus darbo, kuriuo mes kiekvienas prisidėsime prie garbingos Balbieriškio parapijos istorijos įamžinimo.

Dievo palaimos Jums!

Česlovas Iškauskas

(nuotrauka iš 1921 m. Juozo Marčiukaičio išleistos knygos apie Balbieriškio bažnyčią; knygelė saugoma Kauno M.K.Čiurlionio muziejuje).

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close