Mainai: už nereikalingas atliekas galima gauti reikalingų trąšų

Už nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą bei žaliąsias atliekas, atvežtas į specialias atliekų surinkimo aikšteles, – nemokamas kompostas. Tokius mainus gyventojams nuo šių metų vasario 6 d. pradėjo vykdyti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, kviečiantis atėjus pavasariui nemokamai gauti gerų trąšų.

O tą padaryti galima į bet kurią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę pristačius nenaudojamos stambios, pilnai sukomplektuotos elektros ir elektroninės įrangos atliekas: senas virykles, skalbimo mašinas, šaldytuvus, mikrobangų krosneles, televizorius, indaploves, elektrinius radiatorius, kompiuterius ir kt. bei į kompostavimo aikštelę ar didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę pristačius žaliųjų atliekų: lapų, žolės, šakų, apgedusių vaisių ar daržovių ir kt.

 Pristačius atliekas į aikšteles nepamirškite pasiimti atliekų pridavimą patvirtinantį dokumentą, kurį išduoda aikštelės darbuotojas.

Už kiekvieną atvežtą elektros ir elektroninės įrangos atliekų kilogramą skiriama 5 kilogramai žaliųjų atliekų komposto, o už atvežtus tris kilogramus žaliųjų atliekų duodama 1 kilogramas komposto.

Alytaus regiono savivaldybių daugiabučių namų savininkų bendrijoms jų teritorijos aplinkos tvarkymui per kalendorinius metus nemokamai skiriama 3 tonos žaliųjų atliekų komposto.

Neturintys galimybės gauti nemokamo komposto jo visuomet gali įsigyti Alytaus regione veikiančiose žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse. Vienos tonos kaina – 13,03 Eur, 30 l maišelio kaina- 1,3 Eur/vnt.

Ir gyventojams, ir bendrijoms žemės tręšimui naudoti dalijamas bei parduodamas kompostas yra pagamintas iš žaliųjų atliekų, atgabentų į šių atliekų kompostavimo aikšteles. Kiekvienos pagaminto komposto partijos mėginiai yra tiriami Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Agrocheminių tyrimų laboratorijoje.

Gaunami tyrimų rezultatai leidžia teigti, kad iš žaliųjų atliekų pagamintas kompostas yra kokybiška natūrali trąša, puikiai pakeičianti chemines trąšas.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras primena ir ragina gyventojus, turinčius galimybę kompostuoti žaliąsias atliekas namuose, būtinai tą daryti ir patiems pasigaminti gerų trąšų. O norintys jo gauti jau pagaminto ir nemokamai su elektros ir elektroninės įrangos atliekomis bei žaliosiomis atliekomis turėtų skubėti į nurodytas aikšteles.

Kompostas nemokamai dalijamas septyniose žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse, esančiose visose Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą įkūrusiose savivaldybėse.

Prienuose žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė yra Pramonės g.3A, Prienai. Tel. 8-672-89244. Aikštelės darbo laikas II-VI nuo 9.00 iki 18.00 val. Pietų pertrauka 13.00-14.00 val.

Nemokamai kompostas dalijamas ir Jiezno Kolonijų žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje su didelių gabaritų atliekų surinkimo zona. Tel. 8-600-23105. Aikštelės darbo laikas II-V nuo 9.00 iki 12.00 val., VI nuo 9.00 iki 18.00 val. Pietų pertrauka 13.00-14.00 val.

Nemokamai komposto galima gauti ir Birštono žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje Birštono g. 43, Birštono vs. Tel. 8-671-78932. Darbo laikas II-VI nuo 9.00 iki 18.00 val. Pietų pertrauka 13.00-14.00 val.

Daugiau informacijos UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro internetinėje svetainėje www.aratc.lt.ksl

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close