„One team cup“ finale Ukrainos čempionai įveikė V. Chomičiaus komandą

Tarptautinis krepšinio klubų turnyras „One team cup“ finišavo Lietuvoje stovyklavusio Ukrainos čempiono triumfu. Prienų arenoje keturias dienas vykusio turnyro finale Južno „Khimik“ rezultatu 84:75 nugalėjo legendinio Lietuvos krepšininko, trenerio Valdemaro Chomičiaus ir Večeslavo Šušakovo komandą – Rusijos „Superlygos“ bronzos savininkę Permės „Parmą“.

Latvijos vicečempionas „Ventspils“, diriguojamas Kārlio Muižniekso, kovoje dėl „One team cup“ trečiosios vietos 85:80 įveikė Kazachstano vicečmpionę „Astaną“, treniruojamą jos naujojo stratego Ilias Papatheodorou.

„One team cup“ turnyras, stovyklauti į Birštoną ir rungtyniauti į Prienų areną sukvietęs 7-ias komandas iš 5-ių šalių, ne tik vyko keturias dienas, tačiau ir tapo vienu solidžiausių krepšinio priešsezonio įvykių Lietuvoje.

Tradiciškai į mūsų šalį tarpsezoniu stovyklauti ir tarpusavyje bei su Lietuvos klubais rungtyniauti į turnyrą nuo 2013 metų renkasi komandos iš Baltarusijos, Latvijos, Kazachstano, Rusijos, Ukrainos.

2015 metais „One team cup“ taurę laimėjo Sankt-Peterburgo (Rusija) „Zenit“, prizininkais tapo Minsko (Baltarusija) „Tsmoki“ ir Volgogrado (Rusija) „Krasniy Oktiabr“, 2014 m., kaip ir šiemet, Prienuose šventė Južno „Khimik“, antras liko „Krasniy Oktiabr“, treti buvo šeimininkai prieniškiai, O 2013 m., tuomet Alytuje startavusiame turnyre nugalėjo Sankt-Peterburgo „Spartak“, antras finišavo uktainiečių BC „Donetsk”, o trečias – „Khimik”.

„One team cup“ savo jėgas šiemet išmėgino ir dėl turnyro taurės nesivaržę arenos šeimininkai, Prienų ir Birštono „Vytauto“ krepšininkai, jie 86:66 nugalėjo Južno „Khimik“ ir 70:86 pralaimėjo „Ventspils“ ekipai. Turnyre sužaidęs neįskaitines rungtynes pasitikrino ir dar vienas Lietuvos krepšinio lygos klubas – Kėdainių „Nevėžis“, 80:77 įveikęs „Parmą“.

„One team cup“ organizatorių komanda pastarąją vasarą rūpinosi ne tik klubų, tačiau ir Baltarusijos bei Irano nacionalinių krepšinio rinktinių stovyklomis Birštone, Druskininkuose ir Prienuose.

Ar „One team cup“ bus rengiamas ir toliau – dar neaišku, tačiau tai priklausys nuo to, ar vienu rimčiausių klubinio krepšinio priešsezonio akcentų tampantį renginį toliau pripažins ir palaikys rėmėjai bei, žinoma, žiūrovai ir patys turnyro dalyviai. Jie su organizatoriais šiemet dovanojo ne tik profesionalaus krepšinio savaitgalį Prienuose, tačiau ir 8-ias tiesiogines vaizdo transliacijas su „Spo TV“.