Motyvacija ir grupinės treniruotės: kaip komandos dvasia skatina sportuoti?

Grupinės treniruotės – tai įvairios sporto programos, kurios vykdomos grupėje, vadovaujant patyrusiam instruktoriui. Daugeliui žmonių gana sunku prisiversti reguliariai mankštintis, tad tokios treniruotės gali būti puiki išeitis. Grupinės treniruotės rengiamos taip, kad visi dalyviai jaustųsi kuo patogiau, galėtų atsipalaiduoti ir nesigėdytų dėl savo judesių kitų žmonių akivaizdoje.

Grupinių treniruočių privalumai

Palaikymas. Sportuodami grupėje dirbate siekdami to paties tikslo, todėl vienas kitam suteikiate motyvacijos, skatinate ir neleidžiate pasiduoti bei nustoti sportuoti.

Platus treniruočių pasirinkimas. Šiuo metu yra daugybė skirtingų grupinių programų. Galite pasirinkti tai, kas jums patinka, derinti treniruotes, ar lankyti kelis užsiėmimus vienu metu.

Susitikimas su bendraminčiais. Jei visi šie žmonės atėjo į tą pačią grupinę treniruotę kaip ir jūs, vadinasi, jūs vis tiek turite kažką bendro, tiesa? Treniruočių metu tikrai galima susirasti draugą, sutikti būsimą verslo partnerį ar net vyrą/žmoną. Reguliarus lankymasis sporto klube suteikia galimybę išsiveržti iš įprastos aplinkos ir išeiti iš komforto zonos bei užmegzti naujų ryšių.

Intensyvumas. Grupinės treniruotės tikrai efektyvus būdas palaikyti gerą fizinę formą, kadangi šių treniruočių metu nepavyks atsipalaiduoti, nes esate ne tik nuolat prižiūrimi trenerio, bet ir stebimi kitų grupės narių. Čia nėra laiko poilsiui ar savęs gailėjimui.

Praplėskite savo sporto akiratį. Kiekviena grupinių užsiėmimų kryptis yra skirtingas pratimų rinkinys. Lankydami grupines treniruotes plečiate savo žinių bagažą, papildydami jį naujais pratimais. Gym+ sporto klubuose galite išbandyti nemažai skirtingų grupinių treniruočių ir pasirinkti jums labiausiai patikusias.

Saugumas. Esate nuolat stebimi trenerio, todėl tikimybės gauti traumą praktiškai nėra, kadangi vos jums pradėjus pratimą daryti neteisingai – treneris jus tikrai pataisys. Tad būsite tikri, kad pratimus atliekate teisingai, atvirkščiai nei sportuojant savarankiškai. O be to, jei turite kokių nors abejonių ar klausimų, visada galite kreiptis į trenerį patarimo ir paaiškinimo.

Padeda sumažinti stresą ir įtampa. Užsiėmimas bet kokia fizine veikla yra puikus „antidepresantas“. Fizinio krūvio metu organizmas aktyviai išskiria endorfinus, kurie vadinami „laimės hormonu“. Tai pakelia nuotaiką, skatina pozityvumą ir veikia kaip prevencinė priemonė nuo depresijos.

Grupinės treniruotės nenuobodžios. Daugelis žmonių atsisako sportuoti ir praranda motyvaciją dėl nuobodulio, atsirandančio dėl pasikartojančių pratimų sporto klube. Tačiau to tikrai nesutiksite grupinėse treniruotėse. Nesvarbu, ar pasirinksite pilates treniruotes, jogą, aerobiką ar zumbą, visada yra kažkas naujo ir įdomaus. Patyrę grupinių treniruočių instruktoriai į programą nuolat įveda naujų derinių ir pratimų, todėl užsiėmimai būna įvairūs ir dinamiški.

Konkurencija=motyvacija. Tiesą sakant, sveika konkurencija tarp grupės narių gali būti nepaprastai naudinga. Siekimas būti lyderiu savo grupėje ir tobula forma tampa svarbiausiais tikslais, kuriuos reikia pasiekti. Noras siekti geriausių rezultatų užtikrina, kad nepraleisite treniruotės, ir skatina dirbti dar daugiau treniruočių metu.

Grupinės treniruotės yra smagios. Energinga muzika, pratimų įvairovė, bendraminčių palaikymas ir įvairūs juokeliai sukuria malonią ir jaukią aplinką, kurioje laikas pralekia nepastebimai. Tai vieta, kur galite pasisemti įkvėpimo, motyvacijos ir palaikymo iš aplinkinių. Dalijimasis patirtimi ir galimybė susipažinti su naujais žmonėmis dar labiau sustiprina teigiamas emocijas, kurias sukelia grupinės treniruotės.

Patarimai norintiems pradėti lankyti grupines treniruotes

● Prieš nuspręsdami į kokią treniruotę eisite, būtinai perskaitykite jos aprašymą ir patikrinkite grupinių treniruočių intensyvumo lygį. Pradėkite nuo lengvesnių treniruočių ir palaipsniui krūvį galite didinti. Tačiau daug kas priklauso nuo instruktoriaus, net vieno tipo programos gali labai skirtis priklausomai nuo trenerio.

● Visų tipų grupinėse treniruotėse dėvėkite patogius drabužius, kurie nevaržo judesių.

● Treniruotėje visada turėkite vandens, gerkite mažais gurkšneliais kas 10 – 15 minučių. Taip pat būtinai išgerkite stiklinę vandens likus ne mažiau kaip 20 minučių prieš treniruotę ir dvi stiklines vandens po treniruotės, kad atstatyti skysčių balansą organizme.

● Jei jaučiate stiprų silpnumą ar galvos svaigimą sustokite ir pailsėkite, atgaukite jėgas.

● Jei turite sveikatos kontraindikacijų ar lėtinių ligų, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju ir su treneriu.

● Norint pasiekti rezultatų, reikia reguliariai lankyti grupines treniruotes, bent 2 kartus per savaitę. Nesitikėkite greitų rezultatų vos po 2 – 3 treniruočių. Norint pamatyti pirmuosius rezultatus, reikia treniruotis bent 3 – 4 savaites.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close