Draudžiant turtą, BTA ragina mąstyti plačiau

Artėja smagiausias metas – vasara. Gyvensime šviesiau ir šilčiau, tačiau ar ramiau? Vasarą neišvengiamai kyla audros, škvalai, lydimi perkūnijos ir žaibų. Visa tai neretai sukelia gaisrus, apgadina pastatus ar padaro kitokios didelės žalos gyventojų turtui. Akivaizdu, kad šiais laikais drausti turimą turtą darosi vis svarbiau, tačiau retas mūsų draudimą vertina kaip realią turimo turto apsaugą. Daugelis vis dar nežino, ką iš tikrųjų suteikia turto draudimas, nuo ko gali būti apdraustas namas ar butas, nuo kokių grėsmių galima apsaugoti namuose turimus daiktus ir kaip nelaimės atveju atlyginami nuostoliai. Draudimo bendrovės BTA Prienų klientų aptarnavimo centro vadovas Audrius Banionis sutiko skaitytojus supažindinti su pagrindiniais turto draudimo niuansais.

„Paprastai turto – namo ar buto draudimas susideda iš dviejų pagrindinių draudžiamų objektų: būsto sienų (nekilnojamasis turtas) ir tame būste esančio namų turto (kilnojamasis turtas) apsaugos. Tiek būsto sienos, tiek ir namų turtas gali būti apdraustas nuo 4 pagrindinių rizikų: gaisro, vandens užpylimo, gamtos jėgų padaromos žalos ir trečių asmenų neteisėtų veiksmų – vagystės ar vandalizmo. Tačiau svarbu suvokti, kad draudimas nuo pagrindinių rizikų suteikia apsaugą tik nuo dažniausiai galinčių įvykti nelaimių, bet neapsaugo nuo smulkesnių ir neretai taip pat nemalonių įvykių,“ – aiškino draudimo ekspertas.

A. Banionis pastebi, kad žmonės, domėdamiesi namų turto apsauga, ima mąstyti plačiau. Gyventojai nori būti finansiškai saugūs, todėl įvertinę sukaupto turto vertę ir galimus nuostolius jo netekus vis dažniau renkasi platesnę apsaugą, draudžia būstą ir nuo įvairių papildomų grėsmių, tokių kaip durų užrakto keitimo išlaidos, elektros įtampos svyravimai tinkle, galintys sugadinti turimą audio, video, buitinę techniką, taip pat apsaugoti namuose laikomas pinigines lėšas ir net dviratį ar rankinę nuo vagystės ar apiplėšimo gatvėje. 

BTA siūlo apdrausti turtą pagal tris skirtingas draudimo programas: „Klasikinę“, „Apsauga plius“ ir „Apsauga maximum“. Įvykus nelaimei atitinkamo dydžio išmoka išmokama atsižvelgiant į nelaimės pobūdį ir patirtus nuostolius bei pasirinktą draudimo programą. „Vasaros pradžia. Atostogos. Tačiau ar susimąstome apie atostogų metu paliekamo turto saugumą? Kviečiu gyventojus pasirūpinti savo turtu, įvertinti savo poreikius ir su mūsų specialistų pagalba pasirinkti tinkamiausią namų ir juose esančio turto apsaugą“, – kalbėjo Audrius Banionis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close