Projekto „Dviračių turizmo ir informacinės sistemos plėtra Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regione“ partneriai susitiko Birštone

Praėjusį ketvirtadienį, rugsėjo 24 dieną, Birštono savivaldybėje vyko Europos bendradarbiavimo dienos 2015 m. renginys, kurio metu buvo susitikta su projekto „Dviračių turizmo ir informacinės sistemos plėtra Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regione“ partneriais ir pristatyti rezultatai. Pirmiausia partneriai iš Gardino apskrities vykdomojo komiteto ir Sporto turizmo sąjungos Gardino skyriaus, Ašmenos, Alytaus savivaldybės ir Alytaus turizmo centro lankėsi Savivaldybėje, kur susitiko su Birštono savivaldybės mere Nijole Dirginčiene, mero pavaduotoju Vytu Kederiu, Administracijos atstovais.

Projekto koordinatorius Birštono savivaldybėje Egidijus Dargis susirinkusiesiems pristatė projekto rezultatus. Įgyvendinus projektą „Dviračių turizmo ir informacinės sistemos plėtra Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regione“, Birštono savivaldybėje buvo nutiesta 1,5 km ilgio dviračių trasa, sujungusi savivaldybę su Prienų miesto teritorija; sukurta informacinių ženklų sistema: 3 kelio ženklai; 32 stulpai su informacinėmis rodyklėmis; 16 informacinių stendų. Alytaus mieste buvo įrengti 37 informaciniai ženklai ir stendai, Alytaus rajone – 95 informaciniai ženklai ir stendai. Gardino mieste buvo įrengta 12 poilsio vietų miesto parke „Pyški“ su suoliukais, stoginėmis, dviračių stovais, laužavietėmis, šiukšliadėžėmis, informaciniais stendais; nužymėta apie 30 km dviračių maršrutų Gardine ir apylinkėse. Ašmenos rajone buvo įrengta 1,8 km dviračių trasa Ašmenos mieste; įrengti 9 informaciniai stendai apie lankytinus objektus rajone. Bendrai partneriai parengė 3 leidinius apie pasienio regiono lankytinus objektus turistams: turisto gidą, dviratininko gidą, bendrą Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regiono žemėlapį; dalyvavo 3 tarptautinėse parodose Gardine (2013 m.), Vilniuje (2014 m.) ir Minske (2014 m.). Šis projektas buvo pradėtas įgyvendinti 2013 m. kovą, o pabaigtas 2015 m. birželį. Susitikimo savivaldybėje metu buvo aptartos ir tolesnės bendradarbiavimo galimybės, pasiruošimas naujam finansavimo laikotarpiui, ieškoma bendrų galimų projektų idėjų. Vėliau projekto partneriai dalyvavo simboliniame dviračių trasos atidaryme. Jame visus susirinkusiuosius pasveikino ir kartu su projekto partneriais atidarymo juostelę perkirpo Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys. Projekto partneriai dviračiais apvažiavo visą trasą, susipažino su Birštono krašto apylinkėmis. Vėliau visi dalyviai apžiūrėjo Birštono kurortą, aplankė turizmo ir kultūros objektus, bendravo ir diskutavo apie tolimesnį bendradarbiavimą bei planus.

Birštono savivaldybės informacija 

DSCF8575

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close