Knygos ir žmogaus ryšys projekto „Literatūriniai susitikimai Birštone“ renginyje

Gegužės 8 d. rytmetys buvo šiltas, jaukus minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, 120 metų spaudos lotyniškais rašmenimis atgavimo sukaktį, pagerbiant Birštono knygnešius kartu su vaikų literatūros rašytoju, publicistu, tinklaraštininku dr. Justinu Žilinsku šalia eksponuojamų konkurso „Knyga ir žmogus“ fotografijų. Projekto „Literatūriniai susitikimai Birštone“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos ir Birštono savivaldybės, renginys organizuotas bendradarbiaujant su Birštono gimnazija, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininke Vytaute Kurtoviene, lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Iveta Montvydiene.

Mokytojų ir moksleivių parengtoje ir atliktoje literatūrinėje-muzikinėje kompozicijoje pagal rašytojo, pedagogo Prano Mašioto knygą „Kai knygas draudė“, Valentino Bukausko eiles smuiko melodija, daina, žodžiai, kurie liejosi iš moksleivių širdies, žavėjo nuoširdumu, puiki kompozicija akcentavo knygnešių pasiaukojimą, atsidavimą gimtajai kalbai, lietuviškam raštui.

Pokalbyje „Knyga ir žmogus“ dr. J. Žilinskas atskleidė kai kuriuos savo gyvenimo užkulisius. Rašytojas prioritetą teikia kūrybai, daro tai, kas įdomu, o interesų sfera plati. Maginė fantastika patraukė nuo tada, kai perskaitė J. R. R. Tolkino „Žiedų valdovą“. Knygas rašo spontaniškai, kai kurios istorijos būna šiek tiek apgalvotos, turi pradžią ir pabaigą. Kūrybai reikia ne tik išmonės, bet ir patirties. Mėgsta skaityti įvairią literatūrą, tiek grožinę, tiek mokslinę. Knyga jį lydi kasdien. Svečias atsakinėjo į moksleivių klausimus, gitara pritardamas padainavo autorines balades.

Fotografijų konkurso „Žmogus ir knyga“ prizininkams Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė įteikė padėkos raštus ir J. Žilinsko knygas, palinkėdama sėkmės kuriant gražius savo gyvenimo kadrus, saugant krašto istorinę atmintį, gamtą ir žmogų šalia savęs. Padėkos bei birštonietiški suvenyrai už dalyvavimą daugiau nei mėnesį trukusiame projekto „Literatūriniai susitikimai Birštone“ renginyje įteikta visiems Birštono gimnazijos moksleiviams ir mokytojoms. Buvo gražus, jaudinantis knygos mylėtojų susitikimas.

Projekto partneriai: Birštono gimnazija, Birštono muziejus, mecenatas, kolekcininkas, UAB „Harmony holdings“ vadovas Rimvydas Baranauskas, Birštono kurorto bendruomenė, Nemajūnų bendruomenės santalka, UAB „Gyvenimas“, VšĮ „Krašto vitrina“, Birštono turizmo informacijos centras.

Kviečiame aplankyti parodą, kuri bibliotekos I aukšto lango vitrinoje bus eksponuojama iki gegužės 20 d. (pirmadienio).

Birštono viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close