20 metų Europos Sąjungoje – narystė, atvėrusi duris Lietuvai ir Birštonui

Šiemet švenčiame 20 metų Lietuvos narystės Europos Sąjungoje sukaktį. 2004 m. gegužės 1 d. Lietuva tapo unikalios ekonominės ir politinės 27 Europos šalių sąjungos nare.

Europos Sąjunga buvo sukurta taikos palaikymo ir ekonominio bendradarbiavimo Europoje pagrindu. Tačiau šiandien Europos Sąjungoje veikia ne tik bendra rinka, kurioje užtikrinamas prekių, paslaugų, kapitalo ir žmonių laisvas judėjimas, teisė studijuoti ar dirbti bet kurioje Europos Sąjungos šalyje, bet ir bendradarbiaujama užsienio bei saugumo politikos, teisingumo, vidaus reikalų srityse.

Pirmieji dvidešimt metų Europos Sąjungoje, neabejotinai, buvo svarbūs Lietuvai ir kiekvienam iš mūsų. Sprendimas stoti tiek į Europos Sąjungą, tiek į NATO buvo vienas svarbiausių sprendimų, priimtų po nepriklausomybės atkūrimo – vedantis Lietuvą į priekį, stiprinantis mūsų demokratiją, teisinę valstybę, suteikiantis daugiau galimybių ir saugumo garantijų. Šiandien Lietuvos piliečiai turi daugiau galimybių ir laisvių rinktis, kur gyventi, dirbti, kurti šeimą, poilsiauti nei bet kada anksčiau. Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama prisidėjo prie mūsų gyvenamųjų namų, mokyklų, ligoninių, gatvių, takų, parkų, kitų objektų atnaujinimo – akivaizdžiai matomų pokyčių įgyvendinimo, viešųjų paslaugų tobulinimo.

Per šį laikotarpį Birštono savivaldybė įgyvendino daug Europos Sąjungos finansuojamų projektų, kurie pagerino birštoniečių bei kurorto svečių gyvenimo ir poilsio kokybę, užtikrino spartesnę Birštono savivaldybės socialinę ir ekonominę plėtrą. Šiandien galime pasivaikštinėti po sutvarkytą Vytauto Jurgio Meškos parką, įkvėpti mineralinio vandens garinimo bokšto „Druskupis“ skleidžiamo jūrinio efekto oro, pasigrožėti Birštono ir Nemuno kilpų panorama iš Birštono apžvalgos bokšto, prisėsti ant suolelio rekonstruotoje J. Basanavičiaus aikštėje, pasimėgauti muzikos garsais Kurhauze ar kelione dviračiu naujais dviračių takais. Į Birštoną pritraukta nemažai privačių investicijų, prie kurių finansavimo taip pat prisidėjo Europos Sąjunga. Vietoje senų, apleistų, griūvančių pastatų, išaugo atnaujinti „Eglės sanatorijos“, „Vytautas Mineral SPA“, „Royal SPA Residence“ pastatai, kūrėsi nauji viešbučiai, poilsio namai, kavinės, restoranai.

Būdama Europos Sąjungos nare, Lietuva nėra nuošalyje ir priimant visoms Europos Sąjungos narėms svarbius sprendimus – mūsų šalis turi išrinktus ir deleguotus atstovus įvairiose Europos Sąjungos institucijose: Europos Vadovų Taryboje, Europos Sąjungos Taryboje, Europos Komisijoje, Europos Parlamente, Europos regionų komitete ir kitose.

Nuo 2019 m., kaip Birštono savivaldybės merė, esu deleguota į Europos regionų komitetą. Esu šio komiteto Teritorinės sanglaudos politikos bei Švietimo, jaunimo, kultūros ir mokslinių tyrimų komisijų narė. Europos Komisija ir Europos Sąjungos Taryba privalo konsultuotis su Regionų komitetu dėl visų pasiūlymų, kurie yra aktualūs regionų ar vietos lygmeniu. Dirbdama komitete turiu galimybę išreikšti nuomonę dėl Europos Sąjungos teisės aktų, darančių tiesioginį poveikį Europos regionams ir miestams, tarp jų, žinoma, ir Birštonui, ir taip prisidėti prie Europos Sąjungos politikos formavimo bei sprendimų priėmimo proceso. Regionų komiteto nariai vieni pirmųjų sužino naujausias europines tendencijas ir turi galimybę pritaikyti jas savo miestuose. Neabejoju, kad mano darbas Europos regionų komitete leidžia Birštonui būti žingsniu priekyje.

Ne tik Lietuvos atstovai Europos Sąjungos institucijose turi galimybę paveikti sprendimų priėmimo procesus. Šią galimybę turi ir Lietuvos piliečiai balsuodami Europos Parlamento rinkimuose. Europos Parlamento nariai, kuriuos tiesiogiai renka visų valstybių narių rinkėjai, atstovauja žmonių interesams dalyvaudami rengiant Europos Sąjungos teisės aktus ir užtikrina, kad kitos Europos Sąjungos institucijos dirbtų demokratiškai.

Rinkimai į Europos Parlamentą vyks jau šių metų birželio 9 d., todėl kviečiu visus būti aktyviais ir pasinaudoti savo teise balsuoti bei kurti Europą, kuriai rūpi kiekvienas.

Birštono savivaldybės merė, Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatė į Europos Parlamentą Nijolė Dirginčienė – numeris sąraše 7.

Politinė reklama bus apmokėta iš LSDP PK sąskaitos. Užsak. Nr. 2024/EP/1

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close