Pieno supirkimo kainos padidėjo

Pieno supirkimo kainos stabilizavosi, spalio mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina padidėjo per 7 proc. Už toną pieno ūkininkams vidutiniškai buvo mokama 842 Lt.

 

Rusijai paskelbus apie embargą, pieno supirkimo kainos krito, tačiau spalį jau matomos augimo tendencijos. Dėl aukštesnių pieno sudėties rodiklių spalio mėn., palyginti su rugsėju, vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina padidėjo apie 7 proc. ir siekė 842 Lt už toną. Bazinių rodiklių pieno kaina per spalio mėn. padidėjo 2 proc. Prognozuojama, kad lapkričio mėn. pieno kaina nesikeis, bus apie 830–850 Lt/t. „Nuo pat vasaros buvo deramasi su perdirbėjais dėl pieno kainų. Suprantama, kad pieno gamintojams jos yra gyvybiškai svarbios, puiku, kad matome augimo požymių. Tikiuosi, kad kainos išliks stabilios ilgesnį laiką“, – kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Pieno supirkimo kainų augimą lėmė rudens–žiemos sezonu mažėjantis pieno supirkimo kiekis ir įmonių prisitaikymas prie situacijos bei verslo krypčių pakeitimas po Rusijos importo embargo įvedimo. Lietuvos pieno gamintojai bene labiausiai nukentėjo po to, kai Rusija paskelbė apie draudimą įvežti žemės ūkio produkciją.

Žemės ūkio ministrė pirmadienį Briuselyje vykusios Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos metu asmeniškai susitiko su naujuoju ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaru Philu Hoganu ir priminė Lietuvos prašymą kompensuoti pieno sektoriui nuostolius, patirtus dėl Rusijos embargo. Apie nuostolių kompensavimą ketinama kalbėti artimiausiomis savaitėmis, kai bus tvirtinamas 2015 metų biudžetas.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close