Įdomu, naudinga, smagu

Kai Balbieriškio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Irena Liutkevičienė man pasiūlė dalyvauti konkurse ,,Švari kalba – švari galva“, aš šiek tiek nuogąstavau. Bet viskas gerai, kas gerai baigiasi. Užduotis atlikau kompiuteriu. Kai paskelbė rezultatus, sužinojau, kad esu kviečiama į respublikinį konkursą, kuris vyko balandžio 18 dieną.


Į Vilnių vežė mano tėtis. Tviskėjo labai gražus rytas, bet man buvo neramu, nes niekada tokiame renginyje neteko dalyvauti. Iš visos Lietuvos suvažiavo daug mokinių, jų mokytojų ir kitų lydinčiųjų. Organizatoriai sudarė atskirų klasių grupes, mus išrikiavo prieš visus susirinkusius. Vėliau mokytoja šypsodamasi sakė, kad aš, atsistojusi prieš auditoriją, iš karto susikryžiavau rankas, taip uždarydama savo erdvę, nors aš to net nejaučiau.
Užduotys buvo sunkios. Reikėjo ne tik gimtosios kalbos žinių, bet ir sugebėjimo greitai dirbti kompiuteriu. Šalia manęs sėdėjo septintokai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Visi labai stengėsi.
15 valandą buvome kviečiami į Seimą. Lauke švietė saulė, buvo gražu, daug laisvo laiko, todėl mes ir su mumis kartu važiavę Klebiškio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja ir šeštokas nusprendėme pasivaikščioti po Vilnių. Mums leido rinktis – einame į muziejų ar aplankome Katedrą.

Aplankėme ne tik Katedrą. Mokytoja Irena Liutkevičienė studijuodama gyveno prie pat Aušros Vartų, buvusio vienuolyno patalpose, todėl mums pasiūlė nueiti į Vilniaus senamiestį. Patraukėme Pilies gatve, kuri perėjo į Didžiąją, vėliau į Aušros vartų gatvę, nors tai buvo ta pati gatvė. Aplankėme Aušros Vartų Mariją ir bažnyčią, šalia esančią cerkvę, Vilniaus universiteto kiemelius ir šv. Jonų bažnyčią. Visur buvo labai gražu ir įdomu.
Seime mes pasijutome labai svarbūs. Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius kalbėdami džiaugėsi, kad mes, dalyvaudami tokiame konkurse, įrodome, jog lietuvių kalba tinkama rašyti kompiuteriu, visai nebūtina rašant „švepluoti“. Po susitikimo mums suorganizavo ekskursiją po Seimą. Buvo įdomu pasivaikščioti po rūmus, pasėdėti Seimo narių kėdėse.
Grįžome vėlai vakare. Labai džiaugiuosi, kad pakliuvau į šį konkursą, kad kartu su tėčiu ir mokytoja pamatėme tiek daug įdomybių.
Balbieriškio pagrindinės mokyklos
7 klasės mokinė Gabrielė Būdelytė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close