Literatūrinės dirbtuvės su rašytoja Indre Pliuškyte-Zalieckiene

Gegužės 8 dieną Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko projekto „Literatūrinės dirbtuvės. Linksmai, laisvai ir kūrybingai“ edukacinis užsiėmimas su iliustruotoja Indre Pliuškyte-Zalieckiene. Renginyje dalyvavo Prienų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ „Pasakorių“ grupės auklėtiniai.

Indrė Pliuškytė-Zalieckienė yra populiarios knygelės kūdikiams „Kapt kapt kapt“, Metų knygos vaikams „Kaip sutramdyti žvėryną?“ (2021 m.) autorė, A. Liobytės premijos laureatė, vienos iš 10 vertingiausių 2023 m. knygų vaikams „Abėcėlė virtuvėje“ autorė. Indrė rašo šiuolaikiniams vaikams skirtus eilėraščius, kuriuose juntama pagarba vaikui, humoras ir sklandus rimas. Šios autorės eilėraščiai dažnai skamba meninio skaitymo konkursuose.

Literatūrinėse dirbtuvėse rašytoja įtaigiai ir žaismingai skaitė eilėraštukus, įtraukdama ir mažuosius dalyvius. Vyko tikras poezijos performansas: vaikai improvizavo, klausinėjo, krykštavo, guviai komentavo iliustracijas, pridurdami savo istorijas. Užsimezgė glaudus, atviras ir nuoširdus kontaktas su rašytoja. Indrė vartė jos pačios iliustruotą eilėraščių knygelę „Kaip sutramdyti žvėryną“, o smalsuoliai uoliai ieškojo puslapiuose pasislėpusių žvėrelių. Labiausiai – nykštukų. Jų buvo daugybė. Vėliau vaikai balsavo, koks žvėrelis, kurio nėra knygoje, jiems labiausiai patinka. Daugiausiai balsų surinko tigras, kurį autorė iš karto ir nupiešė, kartu su vaikais kurdama dar vieną, naują istoriją. Svarbiausias kūrybinės užduoties klausimas, kurį autorė uždavė vaikams, – kaip nuraminti virtuvėje siautėjantį žvėrelį? Į šį klausimą vaikai atsakymo ieškojo ir individualiai piešdami žvėrelius, ir dalindamiesi savo įžvalgomis su kitais.

Projektą „Literatūrinės dirbtuvės. Linksmai, laisvai ir kūrybingai“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

Projekto partneriai: UAB „Krašto vitrina“, NVO Prienų bendruomenė, asociacija „Aitvaro vaikai“, VšĮ „Gilės sodas“, Prienų „Žiburio“ gimnazija, Prienų „Ąžuolo“ progimnazija, Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla, Prienų lopšelis-darželis „Saulutė“, Prienų lopšelis-darželis „Gintarėlis“, Prienų r. socialinių paslaugų centras, „Gyvenimas“ – laikraštis Prienų rajono ir Birštono krašto žmonėms, Prienų ir Birštono krašto laikraštis „Naujasis Gėlupis“.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close