Įdomiosios STEAM veiklos Prienų „Žiburio“ gimnazijoje

Prienų „Žiburio“ gimnazijoje balandžio 30 dieną vyko respublikinis šalies mokinių chemijos ir biologijos „Gamtos labirintuose” konkursas, kurio tikslas yra skatinti mokinius gilinti STEAM žinias bei mokytis jas taikyti praktiškai, plėsti akiratį, bendrauti ir bendradarbiauti. Tai jau dešimtus metus skaičiuojantis konkursas, kurio organizatorės yra chemijos mokytoja metodininkė G. Aldakauskienė, biologijos mokytoja metodininkė R. Kučinskienė, gimnazijos pavaduotoja ugdymui D. Sabanskienė bei Prienų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė O. Radzvilavičienė.

Konkurse rungėsi 9 rajono ir respublikos mokyklų aštuntokai iš Birštono, Stakliškių ir Veiverių T. Žilinsko ir Jiezno gimnazijų, Druskininkų „Saulės“ ir Prienų “Ąžuolo“ progimnazijų, Išlaužo, Pakuonio ir Skriaudžių pagrindinių mokyklų. Mokiniams teko išbandyti jėgas atliekant praktines užduotis norint išgyventi gamtoje, atpažinti biologinius objektus bei atlikti testus. Prienų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo diplomais apdovanoti:

I vieta – Kornelija Gaigalaitė (Išlaužo pagrindinė mokykla, mokytoja R. Dereškevičienė)

II vieta – Henrikas Matulaitis (Prienų „Ąžuolo“ pagrindinė mokykla, mokytoja J. Bakienė ir M. Jonykienė)

III vieta – Ema Kučinskaitė (Birštono gimnazija, mokytoja V. Berteškienė)

  Džiugas Čaplikas (Druskininkų „Saulės“ progimnazija, mokytoja Rūta Krivickienė)

  Povilas Pažėra (Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija, mokytoja R. Dereškevičienė)

 Mokytojai tuo metu klausė mūsų gimnazijos buvusio mokinio Kristijono Raibužio (Vorčesterio universitetas, UK) „Virusai ir imunitetas kitu kampu: kaip galime pritaikyti turimas žinias medicinoje“ ir chemijos mokytojos Viltės Palmans (Briuselio II Europos mokykla) pranešimų bei dalyvavo diskusijoje „Steam poreikis, galimybės, nauda“.

Renginį vainikavo Vytauto Didžiojo universiteto AJMD „Modusas” praktikos užsiėmimas „Įdomioji STEAM”, kurio metu mūsų mokyklos mokiniai bei konkurso dalyviai stebėjo įdomias chemines spalvines reakcijas, rankose laikė egzotiškus vabzdžius bei ugnį, stebėjo gamtinius objektus mikroskopu.

Dėkojame visiems mokiniams, kurie nepabūgo pasiklysti ir įveikti gamtos labirintus bei juos ruošusiems mokytojams. Taip pat Prienų savivaldybės švietimo ir sporto skyriui, Prienų švietimo pagalbos tarnybai bei mokyklos administracijai už pagalbą organizuojant renginį.

Organizatorių vardu Rasa Kučinskienė, biologijos mokytoja metodininkė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close