Kiekvienas sutiks – vasara yra kelionių metas. Namuose išsėdi retas. Tradiciškai Balbieriškio pagrindinės mokyklos bendruomenė vasaros atostogų metu leidžiasi į pažintinę edukacinę kelionę po Lietuvą. Tik nedaugeliui lietuvių yra gerai pažįstama sava gimtinė, nuostabūs jos kraštovaizdžiai, vietos, po kurias tikrai verta pakeliauti. Daugelis iš mūsų net neįsivaizduojame, kokie neatrasti lobiai bei puikūs įspūdžiai galėtų mūsų laukti keliaujant po Lietuvą.

Vieni įspūdingiausių lobių – Lietuvos miesteliai, kurių yra tokia gausybė, todėl saulėtą liepos 25 d. rytą mes nutarėme aplankyti Žemaitijos nacionalinį parką, pasigrožėti Platelių ežero apylinkėmis. Platelių dvaro sodyboje išvydome modernią gamtos, senųjų Platelių, Platelių dvaro istorijos, žemaičių krašto etnografijos ekspozicijas, o arklidėje – vienintelį Užgavėnių muziejų Lietuvoje, kur pamatėme 250 šventinių kaukių, o prisiminimui liko fotografijos su Užgavėnių velniuku ir kitais personažais. Negalėjome neužsukti ir į Šaltojo karo muziejų. Muziejus įrengtas sovietinių balistinių raketų R-12 šachtinio paleidimo įtaiso bazėje, Plungės rajone, šalia didžiausio bei giliausio Žemaitijoje Platelių ežero. Muziejuje pasakojama apie penkiasdešimties metų trukmės karinį konfliktą, jo įtaką Europos bei Lietuvos istorijai, poveikį technikos bei technologijų raidai, visuomenei, branduolinės ginkluotės keliamą grėsmę žmonijos civilizacijai.

Atidavę daug energijos nutarėme jos atsargas papildyti pajūryje, todėl aplankėme Rietavą, Kretingą ir Palangą. Gaivus Baltijos vanduo nuplovė nuovargį, suteikė energijos tolimesniems vasaros darbams ir malonumams.

 Mokytoja Reda

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close