„Nelauk, kad pradėtų kažkas kitas.

Jau šiandien tu pats gali pradėti

skleisti džiaugsmą“

(Bruno Ferero)

Bendruomenė – lyg tas bičių avilys, į kurį darbščiosios bitutės lašas po lašo neša gėrio nektarą ir gamina bendrystės medų. Štai jau dvidešimt metų, kaip pildomas Prienų bendruomenės avilys: prasmingais darbais, pozityviomis įgalinimo iniciatyvomis, gausiomis bendrystės idėjomis, aktyviais savanoriais, altruistiškais rėmėjais bei partneriais. Gruodžio 19 dieną bendruomenės nariai ir svečiai atvyko į Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centro atvirų durų dieną – pasikalbėti, pabūti kartu, pasidžiaugti bendruomenės nuveiktais darbais per du dešimtmečius.

Dešimtmečio proga rėmėjo G. Olsevičiaus padovanotas bičių avilys bei vaikų dienos užimtumo centro savanorių ir vaikų rankomis sukurtais dėkingumo angelais papuoštas simbolinis medis kvietė susiburti šiltai bendrystei, o vakaro muzikinę nuotaiką kūrė R. Liutvynskienės meninio lavinimo studijos „Ramunėlė“ dainininkai.

Sveikinimo žodžiu į Prienų miesto bendruomenės narius, rėmėjus ir svečius kreipėsi Prienų bendruomenės pirmininkė Loreta Jakinevičienė, apžvelgė pirmąjį Prienų bendruomenės veiklų dešimtmetį, pasidžiaugė visais, kurie savo širdies šviesa yra prisilietę prie Prienų miesto gyvenimo ir bendruomenės idėjų.

Kadangi Vaikų dienos užimtumo centras dar visai neseniai įsikūrė atnaujintose Bendruomenės laisvalaikio ir užimtumo centro patalpose, Prienų Kristaus Apreiškimo parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas ne tik palaimino susirinkusius, bet ir pašventino patalpas, kuriose vyksta centro veiklos.

Sakoma, kad viskas, ko norime, ko siekiame yra kitoje baimės pusėje. Atsikratę baimių, ypač baimės suklysti, pasirodyti netobuli, mes įveikliname kūrybinį potencialą ir tuomet pavyksta įgyvendinti puikius sumanymus. Tad projektų vadovė Vilma Bražukaitienė ir veiklų koordinatorė, socialinė pedagogė Auksė Grižaitė pristatė antrojo bendruomenės dešimtmečio projektinių veiklų apžvalgą. Per pastarąjį dešimtį metų inovatyvus ir kūrybingas bendruomenės branduolys įgyvendino daug gražių veiklų, socialinių, edukacinių, kultūrinių, sportinių projektų, akcijų. Paminėsime keletą iš jų: nuo 2009 metų dešimtmetį gyvavo Prienų bendruomenės bei Šileikų šeimos labdaros ir paramos fondo projektas „Kalėdų žvaigždė ”, po jo organizuotas šeimų bendrystės projektas „Teišsipildo“, 2015-2016 metais vykdytas projektas „Jaunimo iniciatyvų skatinimas“, kuris telkė ir aktyvino Prienų miesto jaunimą dalyvauti savanoriškose ir bendruomeniškumo veiklose, ugdant jų iniciatyvumo, verslumo ir kūrybiškumo įgūdžius, 2015-2016 m. ir 2020-2021m. vykdyti šeimos gerovės projektai „Savarankiškos ir gyvybingos šeimos link“, skatinę visaverčio šeimos funkcionavimą (finansuoti iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos). Iš Europos socialinio fondo lėšų finansuoti projektai: „Dienos centruose besilankančių šeimų, patiriančių socialinę atskirtį, integracija į darbo rinką“ (2013-2015 m.), „Darbingų bedarbių ir ekonomiškai neaktyvių asmenų (re)integracija į darbo rinką (2018-2020 m.), „Darbingų neaktyvių gyventojų neformalus profesinis dizaino pakraipos švietimas“ (2020-2022 m.).

Vienas iš projektų, žinoma, 2010 metais veiklą pradėjęs Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centras – organizacija, teikianti akredituotą socialinę priežiūrą.

Prienų bendruomenės 20-ies metų sukakties proga sveikinimo žodį tarė ir Prienų rajono savivaldybės meras A. Vaicekauskas, vicemerės L. Jančiukienė ir J. Zailskienė, socialinės paramos skyriaus vedėja S. Mekionienė. Meras padėkojo už entuziazmą ir iniciatyvas, už tai, kad susibūrę įvairių profesijų žmonės gali atrasti naujas galimybes, nuveikti gražius ir prasmingus darbus bei palinkėjo toliau įgyvendinti naujus projektus ir skatinti bendruomeniškumą.

Už sveikinimus dėkojame ir mūsų socialiniams partneriams – „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorei Ilonai Balčiukynienei, direktorės pavaduotojai ugdymui Kristinai Nastulevičienei, sveikuolių klubo „Versmenė“ , „Dvariuko“ bendruomenės bei asociacijos „Iš idėjos“ atstovams, Prienų miesto vietos veiklos grupės (VVG) vadovui M. Rukui, rėmėjams – UAB „WILARA“ savininkui G. Olsevičiui, UAB SKAPA Baltic gamybos vadovui ir VšĮ sporto klubo „Stadionas“ vadovui Juliui Strampickui, Vaikų dienos užimtumo centro lankytojų mamoms ir savanoriams.

Dėkojame susirinkusiems bendruomenės nariams ir bičiuliams už visokeriopą palaikymą ir tikime, kad maži geri darbai, kuriuos darys kiekvienas iš mūsų, pamažu keis pasaulio veidą. Tad darykime savo Prienams stebuklus kartu.

Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centro komanda

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close