Lietuva stiprina oro gynybos pajėgumus: pasirašyta sutartis dėl naujos NASAMS sistemos įsigijimo

Viceministrė Greta Monika Tučkutė ir „Kongsberg Defence and Aerospace“ atstovas

Krašto apsaugos ministerija pradeda vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos įsigijimo antrąjį etapą. Siekiant efektyviausio šalies oro gynybos sustiprinimo, Lietuvos kariuomenei bus perkama ir toliau plėtojama NASAMS sistema – šią savaitę pasirašyta įsigijimo sutartis su šią sistemą gaminančia Norvegijos įmone „Kongsberg Defence and Aerospace“.

„Reikšmingai stipriname Lietuvos oro gynybos pajėgumus. Sprendimas ir toliau pirkti NASAMS buvo priimtas Krašto apsaugos ministerijos Gynybos resursų tarybos nutarimu. Pagrindinis sprendimo argumentas – šiuo metu NASAMS sistema jau yra turima ir sėkmingai eksploatuojama Lietuvos kariuomenės, todėl papildomas NASAMS sistemos įsigijimas nesukels integravimo problemų. Be to, jau turima nemažai patirties dirbant su šia sistema, personalas yra apmokytas ir paruoštas su ja dirbti“, – sako įsigijimo sutartį pasirašiusi krašto apsaugos viceministrė Greta Monika Tučkutė.

Planuojama, kad dalis antruoju etapu įsigytos NASAMS sistemos įrangos pasieks Lietuvą jau 2026 metais.

Pirmąjį NASAMS įsigijimo etapą Krašto apsaugos ministerija pradėjo vykdyti dar 2016 metais, sistema pasiekė Lietuvą 2020 metais, o baigus personalo rengimą sistema į Lietuvos kariuomenę sėkmingai integruota 2022 metais.

NASAMS yra plačiausiai NATO šalyse naudojama vidutinio nuotolio oro gynybos sistema, ji visiškai atitinka Lietuvos gynybos pajėgumams keliamus reikalavimus. Toliau plėtojant NASAMS sistemą, Lietuva išlaiko ne tik pilną turimos ir įsigyjamos sistemos suderinamumą, bet ir logistinį bei administracinį vientisumą, sistemos komponentų ir personalo pakeičiamumą.

Naujai perkamos NASAMS sistemos vertė siekia apie 200 mln. eurų. Į šią sumą įeina ir įsigijami sistemos komponentai, atsarginių dalių ir įrankių paketas, operatorių ir techninio personalo apmokymas bei turimos ir įsigyjamos sistemų integravimas.

KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA

NASAMS (Lietuvos kariuomenės nuotr.)

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close