Italija perėmė vadovavimą NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse

Rugpjūčio 2 d. pasikeitė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys kariniai kontingentai. Pastaruosius keturis mėnesius Baltijos šalių oro erdvę saugojusias Portugalijos, Rumunijos ir Jungtinės Karalystės karines oro pajėgas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose pakeitė Italijos kariai, kurie atvyko su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“, o Estijos karinių oro pajėgų bazėje Amaryje misiją su „Eurofighter Typhoon“ naikintuvais sustiprino Ispanija.

Vadovavimą misijai perėmę Italijos karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijoje Lietuvoje dalyvauja jau penktą kartą. Įskaitant dislokavimus Estijos karinių oro pajėgų bazę Amaryje, tai yra jau aštunta italų misija. Dabartinę italų pamainą sudaro apie 200 karių – lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

„Dabartinėje saugumo situacijoje NATO oro policija turi ypatingą reikšmę. Sąjungininkų pastangos atlieka itin svarbų vaidmenį užtikrinant mūsų oro erdvės saugumą ir įrodo NATO pasirengimą atgrasyti bei esant reikalui ginti kiekvieną Aljanso teritorijos centimetrą. Sąjungininkų įsipareigojimas kolektyvinei gynybai yra tvirtas ir nepalaužiamas“, – oro policijos vienetų pasikeitimo ceremonijoje sakė krašto apsaugos viceministras Renius Pleškys.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Italijos ir Rumunijos ambasadų bei karinių struktūrų atstovai, NATO jungtinio oro operacijų centro vadas generolas majoras Harold van Pee, Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadas plk. ltn. Eligijus Rukšnaitis, Šiaulių miesto atstovai ir kiti svečiai.

Misiją Lietuvoje baigę Portugalijos ir Rumunijos kariai oro erdvės apsaugą vykdė su aštuoniais F-16 „Fighting Falcon“ naikintuvais. Misijoje dalyvavo maždaug 200 karių. Portugalai ir rumunai taip pat dalyvavo labdaringoje veikloje Šiaulių mieste.

NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 metų kovo mėnesio, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdė jau 17 šalių sąjungininkių. Nuo 2014 metų NATO oro policijos misija Baltijos valstybėse yra sustiprinta papildomais sąjungininkų pajėgumais, kurie dislokuojami iki šiol.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close