STEAM veiklų savaitė Prienų r. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje

                         2021 m. spalio 18–22 d. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje vyko STEAM ugdymo veiklos, įgyvendinant Erasmus+ projektą „Gamtos saugumas – jokio savanaudiškumo“ („Nature‘s safety: no more selfishness“ Nr.  2020-1-LT01-KA229-077958_1 ), kuriame Skriaudžių pagrindinė mokykla dalyvauja kartu su Italijos, Turkijos bei Rumunijos mokyklomis.

                         STEAM ugdymas yra vienas iš šiuolaikiškiausių ugdymo būdų, integruojantis gamtos mokslus, technologijų ir inžinerijos, menų ir matematikos disciplinas, siejant jas su realiu pasauliu, pokyčiais ir progresu, darnaus vystymosi tikslais, realaus pasaulio problemų sprendimais, formuojantis mokinių kritinį mąstymą, ir problemų sprendimo gebėjimus.

                         Dėl sudėtingos Covid-19 situacijos šalyse dalyvėse visos veiklos buvo vykdomos kiekvienoje šalyje atskirai ir vėliau jas pristatant per bendras internetines prezentacijas. Mokiniai kiekvienoje šalyje vykdė projekte suplanuotas veiklas. Ikimokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai kūrė žmonių, bei gyvūnų figūras naudodami gamtoje randamas medžiagas (lapus, šakas, akmenis ir t.t.). 5–10 klasių mokiniai, naudodamiesi gamtinėmis priemonėmis, kūrė saulės laikrodžius, paukščių lesyklėles, vabzdžių ir vabalų „viešbučius“. 7–8 klasių mokiniai atliko vandens tyrimus Skriaudžių tvenkiniuose bei gyventojų šuliniuose. Devintokai parodė informacinių technologijų gebėjimus kurdami ekologiškus namus naudojant „Minecraft“ programą. Mokiniai atliko tyrimą apie oro užterštumą Italijos bei Turkijos miestuose bei aiškinosi priežastis kodėl nyksta gyvūnai Rumunijoje.

                         Taip pat šios savaitės metu visų šalių mokiniai turėjo kūrybinę saulės laikrodžio kūrimo pamoką vedamą tiesiogiai iš Italijos. Pamokos metu mokiniai klausydamiesi instrukcijų sukūrė saulės laikrodį, kurio pagalba mokėsi nustatyti tikslų laiką.

                         Visos atliktos veiklos buvo pristatytos 2021 m. spalio 28 dieną per bendrą internetinį prisijungimą nuotoliniu būdu. Mokiniai tobulino kompiuterinius gebėjimus kurdami prezentacijas bei pagerino anglų kalbos žinias pristatydami atliktas veiklas šalių-parnerių mokiniams. Tai pat savo pristatymuose kalbėjo apie gamtos tausojimo svarbą, apie oro bei vandens užterštumą, gyvūnų saugojimą ir kitas veiklas, kurias jie gali atlikti saugodami gamtą.

Daugiau informacijos, bei nuotraukų galite pamatyti projekto internetiniame puslapyje: http://naturessafetyproject.com/en/home-page/, bei projekto Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/naturessafetyproject arba https://mokykla.eu/.

Erasmus+ projekto „Gamtos saugumas–jokio savanaudiškumo“

 koordinatorius – Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos

anglų kalbos vyr. mokytojas Ramūnas Makaveckas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close