Laisvės gynėjų dienos 30-osioms metinėms – jautrus Baltarusijos ir Lietuvos atlikėjų duetas

Klipą rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=uEwHE3a-Dis 

Laisvės gynėjų dienos 30-osioms metinėms – jautrus Baltarusijos ir Lietuvos atlikėjų duetas

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse paviešintas Lietuvos ir Baltarusijos operos solistų Liudo Mikalausko ir Margaritos Levchuk jautriai atliktas kone antruoju Baltarusijos himnu tapusio kūrinio „Pahonia“ video klipas. Pahonia – tai bendras lietuvių ir baltarusių simbolis – Vytis, kuris amžiais buvo Laisvės kovotojus vienijantis ženklas.

„Sausio 13-oji mano kartai pažįstama tik iš televizijos laidų, tėvų pasakojimų, po 30-ties metų mums jau sunku suvokti įvykius prie Televizijos bokšto kaip šių dienų kovą. Mums tai didinga ir kartu mistinė Lietuvos laisvės kovų istorija. Didvyriai, paaukoję savo gyvybes 1991 metais, mūsų širdyse jau stojo šalia partizanų, 1863 m. sukilėlių, LDK karių, kuriems visiems esame dėkingi už šiandienos gyvenimą laisvoje gimtinėje. Taip, mistinė istorija! Sunku suvokti tą tautos vienybės šauksmą, tą drąsos proveržį dėl idealo, kurį patyrė visi stovėję televizijos bokšto papėdėje, barikadose prie Seimo, patyrė visi ranka rankon įsikibę Baltijos kelyje. Kokia didi lietuvių vienybė!“ dalinosi mintimis L. Mikalauskas, „Jau galvojau, kad niekada, tas stebuklingas jausmas nepalies mano širdies, kol jos nepradėjo skaudėti dėl baltarusių tautos laisvės troškimo. Per pastaruosius metus atradome itin mums artimą šalį, visada jos ieškojom, visada laikėm svetima ir dabar atradom kaip tikrą seserį. Keista, kad tik dabar, juk nė viena kita šalis neturi mums artimesnės tautos istorijos. Už jos laisvę stojom Laisvės kelyje, naktimis stebėjom mitingus, priėmėm bičiulius priverstus bėgti iš jų pačių gimtinės. Man tai itin brangi patirtis, nes jų kovos dėka ne kartą ir aš savyje atradau tą nesumeluotą Sausio 13-osios Jausmą. Lai Jis neužgęsta, lai Jis auga daugelyje iš mūsų, kad esant būtinybei nenuviltume tų, kurie paaukojo savo gyvenimus dėl Lietuvos ateities. Įrašėm su Margarita šį kurinį kaip bendros kovos išraišką, kaip pagarbą mūsų tautų bendros istorijos Laisvės Kovotojams“.

Šiuo metu apsistojusi Lietuvoje ir dėl pasipriešinimo režimui negalinti grįžti į savo gimtąją šalį Baltarusijos operos solistė M. Levchuk sakosi stebinti Lietuvos Laisvės gynėjų dienos minėjimą iš arti. „Šiomis dienomis Lietuva prisimena tragiškus ir didvyriškus įvykius, vykusius prieš trisdešimt metų. 1991 m. sausio 13 d. Lietuva nusimetė sovietinio režimo pančius ir tapo viena iš pirmųjų 15-os išsilaisvinusių respublikų. Tai buvo ilgas ir sunkus kelias į laisvę ir demokratiją.“, pastebi atlikėja, „Deja, Baltarusija vis dar tebėra tarsi sovietinio palikimo sala. Mes labai vertiname mūsų lietuvių draugų palaikymą ir rūpestį, tai padeda mums, baltarusiams, dar labiau susivienyti. Renginiai mano Tėvynėje suvienijo mūsų tautas taip, kaip tai buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais, o Vytis amžiais buvo ir yra mūsų bendras istorinis simbolis. Tikime, kad labai greitai Baltarusijos gyventojai ras tikrąją Laisvę. Ačiū, Lietuva! Tegyvuoja Baltarusija!“

            Pirmojo pasaulinio karo įkarštyje, 1916-aisiais metais kompozitoriaus Maksim Bohdanovič sukurtas kūrinys „Pahonia“ yra vienas populiariausių muzikos kūrinių baltarusių tautoje, naują ir stebėtinai didelį populiarumą įgyjęs 2020-aisiais metais kaip baltarusių protestų prieš esamą režimą simbolis, drauge su demokratine baltai raudonai balta Baltarusijos vėliava.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close