Birštono akordeono muzikos festivalis 2018

Ketvirtus metus iš eilės atvykti į Birštoną ir pailsėti ne tik mineralinėse voniose, bet ir klausant spalvingos akordeono muzikos kviečia Birštono akordeono muzikos festivalio organizatoriai. Festivalio sumanytojas, akordeonininkas Algimantas Jazbutis šiemet į festivalį kviečia atvykti rugsėjo 28-30 dienomis ir atsipalaiduoti klausant meistriškai atliekamos Lietuvos akordeono grandų muzikos paįvairintos vokalinėmis variacijomis bei skirtingų instrumentų sąskambiais.

Rugsėjo 28 d. 19 val. Birštono kurhauze festivalio pirmąjį vakarą atidarys įvairiuose muzikiniuose amplua save išbandęs akordeonininkas Nerijus Bakula su žaviąja Evelina Sašenko bei didelę sceninę patirtį turinčiu pianistu, birštoniečiu Pauliumi Zdanavičiumi. Atlikėjai šiuo koncertu paskelbs muzikinės festivalio kelionės pradžią ir kvies pasiklausyti įvairių šalių muzikos.

Rugsėjo 29 d. 15 val. klausytojus audrins akordeonininko Andriaus Balachovičiaus ir saksofonininko Vytauto Labučio duetas. 19 val. romantiškomis ir jausmingomis melodijomis šildys Rasos Serros kvartetas. Festivalį rugsėjo 30 d. 15 val. vainikuos akordeonininko Romo Morkūno, vokalistės Ugnės Bakanauskaitės ir kontrabosininko Arman Isajan specialiai festivaliui susibūręs trio. Atlikėjų trio kvies pasinerti į džiazo ir prancūziškų melodijų dermes.

Festivalio koncertai vyks Birštono kurhauze, B. Sruogos g. 2

Rugsėjo 28 d. (penktadienis) 19 val. Koncertas – Kelionė aplink pasaulį kartu su Evelina Sašenko, Nerijumi Bakula ir Pauliumi Zdanavičiumi
Bilieto kaina 5 Eur; moksleiviams, studentams, pensininkams, neįgaliesiems – 4 Eur. Bilietus galima įsigyti Birštono kultūros centro kasose arba 1 val. iki renginio Birštono kurhauze.

Rugsėjo 29 d. (šeštadienis) 15 val. Andriaus Balachovičiaus ir Vytauto Labučio duetas
Koncertas nemokamas

Rugsėjo 29 d. (šeštadienis) 19 val. Rasos Serros ir grupės koncertas ACCOUSTIC RETRO
Bilieto kaina 5 Eur; moksleiviams, studentams, pensininkams, neįgaliesiems – 4 Eur. Bilietus galima įsigyti Birštono kultūros centro kasose arba 1 val. iki renginio Birštono kurhauze.

Rugsėjo 30 d. (sekmadienis) 15 val. Romo Morkūno, Ugnės Bakanauskaitės ir Arman Isojan TRIO
Koncertas nemokamas

Festivalio programa

Rugsėjo 28 d. (penktadienis) 19 val.
Kelionė aplink pasaulį kartu su Evelina Sašenko, Nerijumi Bakula ir Pauliumi Zdanavičiumi
Pirmąjį Birštono akordeono muzikos festivalio 2018 koncertą kviečiame pradėti muzikine kelione po pasaulį ir akordeono garsus. Kažin ar kam nors galėtų prailgti kelionė kartu su spalvingąja atlikėjų trijule – Evelina Sašenko (vokalas), Nerijumi Bakula (akordeonas) ir Pauliumi Zdanavičiumi (klavišiniai).
Evelina – išsiskiria savo chanson, kino, miuziklų, tango bei konceptualaus džiazo programomis.
Nerijus Bakula – tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas, apdovanotas LR Prezidento, Ministro Pirmininko ir daugeliu kitų padėkų, klausytojus muzikiniu atlikimu stebina ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Paulius Zdanavičius – savo muzikinį kelią pradėjęs Birštone atlikėjas, žavi puikia skambinimo technika ir išpuoselėta garso kultūra.
Atlikėjai šį festivalio koncertą klausytojus nukels į saulėtąją Argentiną, Ispaniją ir daug kitų spalvingų pasaulio kraštų.

2018 m. rugsėjo 29 d. (šeštadienis) 15 val.
Andriaus Balachovičiaus ir Vytauto Labučio duetas
Šeštadienio popietė tobulas laikas pažadinti jausmus besiklausant dviejų instrumentalistų virtuozų – akordeonininko Andriaus Balachovičiaus ir saksofonininko Vytauto Labučio. V. Labutis, savo muzikinį kelią pradėjo grodamas akordeonu, tačiau vėliau išgarsėjo kaip saksofonininkas, multiinstrumentalistas savo kūryboje taikantis originalią džiazo, klasikinės, eksperimentinės ir alternatyviosios muzikos patirtį. Tai vienas neabejotinų jo individualumo bruožų. Savo esybe multiinstrumentalistas–improvizatorius V. Labutis kuria muziką scenoje čia ir dabar. Tarsi protestuodamas prieš muzikos rutiną, jis dažnai išsivaduoja iš įprastų džiazo rėmų ir nustebina netikėta menine išraiška. Tokia muzika randa kelią į klausytojo širdį, sukuria nepakartojamą atmosferą, kelia daug klausimų, kviečia susitikti su juo dar ir dar kartą.
Andrius Balachovičius – pasižymi atliekamos muzikinės skalės platumu: nuo klasicizmo iki modernizmo, nuo improvizacinės iki pramoginės muzikos. Jo atliekamoje muzikoje pagarba džiazo tradicijai susipina su pramogine akordeono varjetė stilistika.

2018 m. rugsėjo 29 d. (šeštadienis) 19 val.
Rasos Serros ir grupės koncertas ACCOUSTIC RETRO
Rasa Serra su grupe festivalyje pristatys Accoustic Retro programą, kuri kaip sako atlikėja ,,skirta kiekvienam įsimylėjusiam romantiškąjį Paryžių“.
Solistė Rasa Serra – universali vokalistė, dažnai dainuojanti ne tik džiazą, bet ir populiariąją muziką. Taip pat atlikėja daugeliui Lietuvos klausytojų girdėta atliekant ne tik prancūziškas, lietuviškas retro programas, bet ir dainuojant liaudies dainas. Turbūt ne vienam teko išgirsti nuostabų atlikėjos pasirodymą ir šių metų Dainų šventėje.
Birštono akordeono muzikos festivalio 2018 koncerte Rasa Serra pasirodys kartu su puikiu akordeonininku, už nuopelnus net 3 kartus apdovanotu LR Prezidentės padėkos raštais – Vadimu Karnickiu, gitaristu Vykintu Jasaičiu bei kontrabosininku Antanu Balsiu.

2018 m. rugsėjo 30 d. (sekmadienis) 15 val.
Romo Morkūno, Ugnės Bakanauskaitės ir Arman Isojan TRIO

Specialiai Birštono akordeono muzikos festivaliui susibūręs profesionalių atlikėjų trio, klausytojams atliks prancūzišką bei džiazo stiliaus muziką. Aukšta muzikine kultūra pasižymintys ir ne viename konkurse įvertinti atlikėjai pasiruošę nustebinti klausytojus itin spalvinga muzikine programa.

Akordeonininkas Romas Morkūnas – daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, apdovanotas Ministro Pirmininko bei LR Prezidentės padėkos raštais. Atlikėjas aktyviai dalyvauja Lietuvos akordeonininkų koncertiniame gyvenime, tarptautiniuose festivaliuose, seminaruose, meistriškumo pamokose. Yra paruošęs solinių rečitalių, koncertuoja įvairių ansamblių sudėtyse su žinomais Lietuvos atlikėjais.

Ugnė Bakanauskaitė – dainininkė ir muzikos kūrėja, puikiai žinoma Lietuvos džiazo muzikos scenoje. Savo unikaliu tembru, subtilumu bei profesionalumu kerinti ne vieną klausytoją. Įvairių tarptautinių meistriškumo pamokų, konkursų, festivalių dalyvė bei laureatė. Atlikėja LRT televizijos projekte „Talentų ringas” laimėjo pirmą vietą ir iškovojo Super talento vardą. Tarptautiniame džiazo vokalistų konkurse Jazz Voices 2014 laimėjo antrą vietą.

Arman Isojan – kontrabosininkas bei muzikos kūrėjas, dažnas įvairių muzikinių projektų dalyvis bei savų įgyvendintojas. Arman – beveik visų džiazo festivalių Lietuvoje dalyvis bei dažnas užsienio festivalių svečias. Atlikėjas yra laimėjęs specialų prizą Vilnius Jazz Young Power konkurse bei pagrindinį prizą kaip bosistas su grupėmis R.A.D.D. ir TDT.

Daugiau informacijos www.birstonokultura.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close