Priimame iššūkį – Švedija ir Darnaus vystymosi darbotvarkė 2030

Birštono viešojoje bibliotekoje eksponuojama unikali ir labai įdomi Švedijos Karalystės ambasados Lietuvoje paroda „Priimame iššūkį – Švedija ir Darnaus vystymosi darbotvarkė 2030“.

Darnaus vystymosi tikslai – tai septyniolika susijusių pasaulinių tikslų, kuriuos nustatė Jungtinės Tautos. Švedija, istoriškai įsipareigojusi bendradarbiauti ir spręsti pasaulines problemas, yra pasiryžusi padaryti viską, ką gali, kad pasaulis būtų socialiai, ekonomiškai ir ekologiškai darnus. Švedija siekia būti lydere, įgyvendindama darbotvarkę iki 2030 metų – ir šalies viduje, ir pasaulyje.

Siekdama spręsti visuomenei kylančius iššūkius, Švedijos vyriausybė pristatė penkias inovacijų partnerystės programas, pagrįstas stipriosiomis šalies pusėmis. Nauji sprendimai, sukurti bendromis visuomenės veikėjų, verslo ir aukštųjų mokyklų jėgomis, stiprina konkurencingumą, prisideda prie tvarios plėtros, leidžia sukurti daugiau darbo vietų. Naujųjų programų centre – kelionės ir transportas, išmanieji miestai, žiedinė ir biologiniais produktais pagrįsta ekonomika, gyvosios gamtos mokslai ir pramonė bei naujos medžiagos. 

Daugiau sužinoti ir apžiūrėti parodą galite Birštono viešosios bibliotekos Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyriuje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close