Autobusų stoties rekonstrukcija

Prienų rajono savivaldybės administracija 2018 m. gegužės 5 d. su Centrine projektų valdymo agentūra pasirašė projekto „Prienų miesto autobusų stoties ir aplinkinės teritorijos pritaikymas bendruomenės ir verslo poreikiams“ finansavimo iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų sutartį. Projektu įgyvendinama 2014-2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės „Miestų kompleksinė plėtra“ veikla „Viešųjų erdvių modernizavimas, kuriant papildomus ar naujus miesto traukos centrus ar stiprinant esamus: viešųjų erdvių infrastruktūros atnaujinimas , statinių, skirtų viešojo transporto sistemos prieinamumo gerinimui, atnaujinimas“.

Prienų miesto autobusų stotis nėra pritaikyta specialiųjų poreikių turintiems asmenims, pastate nėra įrengtos net šildymo sistemos. Autobusų stoties aplinka nepritaikyta bendruomenės ir svečių poreikiams: asfalto ir šaligatvių danga susidėvėjusi, autobusų eismas organizuojamas nesaugiai (daug judėjimo atbuline eiga, atvykę lankytojai turi kirsti važiuojamąją stoties dalį, kad patektų į stoties pastatą ar miesto centrą), nėra tinkamų autobusų perono (atvykimo/išvykimo) stoginių ir kt. Šią problemą planuojama išspręsti įgyvendinus projektą rekonstravus Prienų miesto autobusų stoties pastatą ir atnaujinus aplinkinę stoties teritoriją.

2017 m. pabaigoje su UAB „Stafas“ pasirašyta rekonstrukcijos darbų su projektavimo paslaugomis sutartis. Jau parengtas techninis darbo projektas, artimiausiu metu prasidės rekonstrukcijos darbai. Bus atliktas vidaus patalpų remontas, pastato langų, vitrinų, durų keitimas, vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklo rekonstrukcija, pastato šildymo gamtinėmis dujomis įrengimas, elektros instaliacijos ir silpnų srovių, priešgaisrinės ir apsauginės signalizacijos įrengimas, pamatų sutvirtinimas ir apšiltinimas, fasado įrengimas ir apšiltinimas, stogo perdangos įrengimas ir apšiltinimas, lietaus nuvedimo sistemos įrengimas. Bus kompleksiškai atnaujinta Prienų autobusų stoties aplinkinė teritorija – sutvarkyti peronai, įrengtos perono stoginės, pėsčiųjų zonų danga, teritorijos ir pastato vaizdo stebėjimo, apšvietimo sistemos.

Įgyvendinus projektą bus sudarytos sąlygos investicijų pritraukimui ir naujų darbo vietų sukūrimui. Dalis stotyje numatytų patalpų bus skirtos komercinei veiklai (pvz. prekybai, maitinimo ar kt. paslaugoms), t. y. privataus verslo subjektai galės jas išsinuomoti. Tikimasi, kad įgyvendinus projektą pagerės viešojo transporto paslaugų kokybė ir prieinamumas, bus sukurta akivaizdžiai patrauklesnė vieša erdvė ir sudarytos palankios sąlygos Prienų miesto socialinei-ekonominei plėtrai.

Prienų rajono savivaldybės administracijos informacija

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close