Edukacinis projektas „Piliakalnių paslaptys“ Balbieriškio pagrindinėje mokykloje

2017-aisiais metais Lietuva mini Piliakalnių metus. Piliakalniai – gražu, prasminga ir paslaptinga. Jie reprezentuoja Lietuvą visame pasaulyje, simbolizuoja pagonybės ir krikščionybės tąsą, žymi medinių pilių vietas ir mena senąsias sostines. Lietuvoje keturis kartus daugiau piliakalnių negu Latvijoje ir Estijoje. Gausu jų ir Prienų rajone, keletas yra ir Balbieriškio apylinkėse. Kai akis užkliūva už įspūdingų piliakalnių, mintimis nubėgame į praeitį ir nevalingai pradedame mąstyti: kaip senovėje čia gyveno žmonės, ką jie galvojo, ką mylėjo, kada jautėsi stiprūs? Kas, kur ir kodėl suvalgė kalnus? Kur Napoleonas pametė kepurę? Kas sieja milžinus su piliakalniais? Ką veikdavo raganos ant piliakalnių? Kodėl žodžius „pil-ietiškumas“ ir „pil-iakalnis“ jungia ta pati šaknis?

Į šiuos ir kitus klausimus mūsų mokyklos mokiniams edukacinio užsiėmimo metu pabandė atsakyti lektorius – Valstybinės kultūros paveldo komisijos vyriausias specialistas-archeologas Artūras Stepanovič. Džiaugiamės, kad besibaigiant Piliakalnių metams, mokiniai turėjo galimybę dalyvauti nemokamoje Valstybinės kultūros paveldo komisijos organizuoto projekto pamokoje, kurios metu praturtino savo žinias apie piliakalnius, jų reikšmę ir svarbą mūsų protėvių ir šiandienos gyvenime.

Mokytoja Reda Valančienė

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close