Sporto varžybos, skirtos Prienų 510-osioms metinėms

Prienų miesto 510 metų gimtadienio šventės metu vyko sporto varžybos. Jose dalyvavo stalo tenisininkai, krepšininkai, bėgikai.

Biliardo varžybos

Penktadienį (išvakarėse) restorane „Beržas“ vyko biliardo „Pool – 8“ turnyras, kuriame dalyvavo 9 žaidėjai: Adomas Kubilius, Algirdas Kubilius, Osvaldas Stravinskas, Valdas Stravinskas, Giedrius Kaminskas, Virginijus Mažeika, Gintas Danilevičius, Arūnas Malinauskas, Regimantas Jurčiukonis. Išaiškinus susitikimų rezultatus pirmoji vieta atiteko Adomui Kubiliui, antroji – Valdui Stravinskui, trečioji – Virginijui Mažeikai. Biliardo nugalėtojas ir prizininkai gavo „Tango pizza“ 40, 30 ir 20 Lt vertės dovanų čekius.

Stalo teniso ir krepšinio 3×3 turnyrai

Šeštadienį Laisvės aikštėje bene pirmą kartą lauke vyko stalo teniso varžybos, į kurias susirinko apie 40 dalyvių. Šį turnyrą laimėjo Renatas Preikša, finale įveikęs savo brolį Osvaldą. Nugalėtojas buvo apdovanotas diplomu ir 50 Lt vertės „Tango Pizza“ dovanų čekiu. Apdovanojimus įteikė Prienų KKSC direktoriaus pavaduotojas Egidijus Visockas ir stalo teniso treneris Linas Žilevičius.

Tuo pačiu metu aikštėje vyko ir bėgimo „Birštonas – Prienai“ bei krepšinio 3×3 varžybos.

Krepšinio turnyras pritraukė daugiausiai dalyvių, jame dalyvavo net 43 komandos skirtingose amžiaus grupėse.

1 grupėje (2000–2001 m. g.) I vieta atiteko komandai „Barsukai“ (Tautvydas Mikušauskas, Orestas Aleksynas. Laurynas Bunevičius, Ernestas Mankauskas), II vieta – „Tornadai“ (Aidas Maceina, Paulius Balčiukynas, Ernestas Bubilevičius, Simonas Raugevičius), III vieta – „Išlaužui“ (Erikas Simanaitis, Andrius Osvaldas, Erikas Valatka, Tadas Šilingas).

2 grupėje (1998–1999 m. g.) I vietą iškovojo „Snaiperiai“ (Raidas Stadalius, Evaldas Balaika, Klaidas Chadakauskas), II vietą komanda, kurioje žaidė Tautvydas Paplauskas, Paulius Kazevičius, Edgaras Kalėda, III vietą – „Monster Energy“ (Raidas Frolovas, Tautvydas Sadauskas, Mantas Levinskas).

3 grupėje (1996–1997 m. g.) I vieta atiteko komandai „Žaliai balti“ (Edvinas Raškauskas, Jurgis Čėsna, Aleksandras Leonidovas, Aurelijus Urbonavičius), II vieta – „Durex“ (Kazimieras Garkauskas, Klaudijus Aleksa, Ąžuolas Ališauskas), III vieta – „Big 4“ (Arnas Tilindė, Domantas Kondrotas, Marius Malinauskas, Rimvydas Pauliukevičius)

4 grupėje (1994–1995 m. g.) I vietą iškovojo „Giminės“ (Edvinas Juodsnukis, Lukas Marčiulionis, Aleksandr Marchockij), II vietą – Plutiškės 2 (Žilvinas Petkevičius, Martynas Venckevičius, Ridas Karčiauskas), III vietą – Rinktinė (Povilas Geraltauskas, Andrius Gustaitis, Tautvydas Staniulionis).

5 grupėje (1978–1993 m. g.) susirinko dvidešimt komandų, tad kovos aikštėje vyko įnirtingai. Šioje grupėje I vietą laimėjo „Slidus, bet ne grybas“ (Darius Kuzmickas, Tautvydas Žioba, Mantvydas Gečionis, Jonas Davidavičius), II vietą – „Zoldonai“ (Arnas Snapaitis, Rokas Marcinkevičius, Kęstutis Aliukevičius, Raimondas Gerbutavičius), III vietą – „Draugeliai“ (Tautvydas Švedas, Eigirdas Keblikas, Martynas Židanavičius, Tomas Rukevičius).

6 grupėje (1977 m. g. ir vyresni) I vieta atiteko „A“ komandai ( Adomas Kubilius, Tomas Simanavičius, Rytis Gaučys, Laimutis Mačiulaitis), II vieta – RSL (Linas Zagurskas, Saulius Rasimas, Raimundas Zeleniakas), III vieta – Stakliškėms (Rimas Katukevičius, Rolandas Žaldaris, Bronius Kurmanavičius, Livijus Ražaitis).

Moterų grupėje, deja, komandų nebuvo.

Krepšinio 3×3 nugalėtojams buvo įteikti medaliai, taurės ir „Rūdupio“ šalikai, II ir III vietas užėmusiems krepšininkams – medaliai. Visus krepšinio varžybų 3×3 nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo „Šiaulių“ komandos vyr. treneris Antanas Sireika, krepšinio legenda Sergejus Jovaiša, kuris dar įteikė savo specialius prizus, taip pat „Rūdupio“ komandos vyr. treneris Virginijus Šeškus, klubo direktorius Aurimas Bartuška, krepšininkai Artūras Milaknis ir Paulius Ivanauskas.

Po krepšinio varžybų vyko konkursai „Aplošk Paulių Ivanauską nuo baudų metimo linijos“ ir „Aplošk Artūrą Milaknį nuo tritaškio linijos“. Nugalėtojais tapo Justas Davidavičius ir Edvinas Kurapka.

Autorės nuotraukos

0023, 0027, 0029

Adomas Kubilius su „Rūdupio“ komandos direktorium Aurimu Bartuška ir vyr. treneriu Virginijumi Šeškumi  0042

Bėgimas „Birštonas Prienai“

Bėgimo varžybose 3, 5 ir 10 km distancijose varžėsi per šimtą bėgikų iš įvairių šalies vietų. 3 km distancijoje mergaičių (1998 m. g. ir jaun.) nugalėjo Lekėčių atstovė Gintarė Daugylaitė. II vietą užėmė Prienų KKSC atstovė Ugnė Gelbūdaitė, III  – Paberžės atstovė Aneta Jacukevič.

Šioje amžiaus grupėje tarp berniukų  3 km greičiausiai įveikė Lukas Kaminskas iš Žiežmarių, II ir III vietą užėmė prieniečiai, KKSC atstovai Osvaldas Buinickas ir Matas Pagirys.

5 km atkarpoje merginų (1997–1995 m. g.) grupėje visas tris prizines vietas užėmė KKSC atstovės: Ieva Stanevičiūtė (I), Ieva Šukevičiūtė (II) ir Gintarė Černevičiūtė.

Jaunuolių grupėje 5 km pirmasis įveikė Modestas Pabiržis iš Kaišiadorių, II ir III vietas pasidalino Prienų KKSC atstovas Tomas Pagirys ir Darius Baranovskis iš Paberžės.

Kartu vyko ir Lietuvos bėgimo taurės VI etapas. Bėgikams teko įveikti 10 km trasą Birštonas – Prienai.

Moterų grupėje 10 km greičiausiai nubėgo Milda Vilčinskaitė („Maratonas“), II vietą užėmė Julija Jaramskaitė („Midlongas“) ir III  – Vytautė Pabiržytė (Algirdo Brazausko gimnazija). Prienietė Daiva Sadauskaitė iš KKSC buvo ketvirta.

Moterų 40 metų grupėje I vieta atiteko Sadai Bukšnienei (Kauno BMK), II  – Teresei Bulkevičiūtei („Na, pagauk!“).

Vyrų 40 metų grupėje I vietą užėmė Dainius Gorskis („Sporto pasaulis“), II  – Petras Pranckūnas („Na, pagauk!”), III  – Vytautas Gražys (RCN).

Vyrų 50 m. grupėje I vieta atiteko Broniui Venclovai, startavusiam individualiai, II – Gintautui Gadliauskui (OK „Ąžuolas“), III  – Almirui Kavaliauskui (BK „Šviesos kariai“).

Vyrų 60 metų grupėje 10 km pirmas nubėgo Petras Kavaliauskas (Druskininkų ėjimo klubas), antras – Gediminas Dovydaitis (ind.), trečias – Romas Jasinskas („Rambynas“).

Vyrų grupėje  varžėsi net 28 bėgikai. 10 km trasą greičiausiai įveikė „Maratono“ atstovas Antanas Žukauskas, antras buvo Nerijus Markauskas (Vilkaviškio LASK), trečias – Tomas Venckūnas (Kauno BMK).

5 km ir 10 km bėgimo nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti diplomais, medaliais ir piniginiais prizais, 3 km atkarpos nugalėtojai ir prizininkai – diplomais ir medaliais.

Bėgimo varžybų vyriausiajam dalyviui – beveik septyniasdešimties panevėžiečiui Romui Jasinskui ir jauniausiajam – devynmečiui prieniečiui Osvaldui Stulgiui įteikti „Tango pizza“ 30 Lt dovanų čekiai.