Išrinkti „Pavasarinio vandens žydėjimo“ laureatai

Gegužės 25 dieną Nemuno kilpų regioninio parko Birštono lankytojų centre vyko respublikinio piešinių konkurso „Pavasarinis vandens žydėjimas“ apdovanojimų šventė. Susirinkusius mokinius ir jų mokytojus sveikino Nemuno kilpų regioninio parko direktorė Dalia Križinauskienė ir Prienų savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis.

Jau 20 metų, kai gražiausius Lietuvos gamtos kampelius prižiūri ir puoselėja 30 regioninių parkų, kurių tikslas – išsaugoti unikalią gamtą ateinančioms kartoms. Šios gražios ir prasmingos sukakties proga Nemuno kilpų regioninis parkas suorganizavo respublikinę mokinių piešinių parodą-konkursą „Pavasarinis vandens žydėjimas“. Norą dalyvauti pareiškė Prienų rajono Veiverių T. Žilinsko gimnazijos, „Revuonos“ vidurinės mokyklos, Skriaudžių pagrindinės mokyklos mokiniai ir Jiezno globos namų auklėtiniai, Birštono gimnazijos ir meno mokyklų mokiniai bei Kaišiadorių rajono Žiežmarių vidurinės mokyklos mokiniai. Konkursui buvo pristatyta virš 200 įvairia technika atliktų piešinių. Mokinių darbus vertino kompetentinga komisija: komisijos pirmininkė Dalia Križinauskienė,  Nemuno kilpų regioninio parko direktorė; nariai: Angelė Žiūraitienė, Birštono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja, Laimutė Raugevičienė, Birštono meno mokyklos direktorė, Rimantas Šiugždinis , Prienų savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus vedėjas, Remigijus Janušaitis, Birštono meno mokyklos mokytojas ir  Asta Ferevičienė, Birštono gimnazijos direktoriaus  pavaduotoja ugdymui.

NKRP direktorė D. Križinauskienė pasveikinusi konkurso nugalėtojus, prizininkus ir jų mokytojus pastebėjo, kad komisijai teko labai sunkus darbas išrinkti pačius geriausius piešinius iš tokios gausybės įdomių, gražių  ir įvairia technika atliktų  darbelių.

Piešiniai buvo vertinami pagal mokinių amžiaus grupes.

7 – 10 metų grupėje geriausiu piešiniu buvo išrinktas Austės Stankevičiūtės iš Birštono meno mokyklos piešinys.

Pirmoji ir antroji vieta atiteko irgi birštonietėms, meno mokyklos mokinėms Patricijai Astrauskaitei ir Meldai Levickaitei, trečioji – Jiezno globos namų auklėtinei Simonai Brokaitei. Nominaciją už įdomiausiai panaudotą techniką gavo Dominykas Uleckas iš „Revuonos“ vidurinės mokyklos, o už geriausio kraštovaizdžio (peizažo) – Vincentas Grinkevičius iš Skriaudžių pagrindinės mokyklos. Už originalumą buvo apdovanotas ir Brigitos Dulskitės iš Birštono meno mokyklos piešinys.

Pagal atlikimo techniką už pieštuku pieštą piešinį buvo apdovanota Agnė Stravinskaitė iš „Revuonos“ vidurinės mokyklos, akvarele – Austėja Labanauskaitė iš Birštono meno mokyklos, guašu – Ruginė Ulinauskaitė irgi iš Birštono meno mokyklos. Skirtinga technika atlikti Birštono meno mokyklos mokinių   Gabijos Meškauskaitės ir Tomo Lazausko piešiniai buvo išskirti ir įvertinti.

Nominacijos už kruopščiausiai atliktus darbus teko Ivetai Gustaitei iš Jiezno globos namų ir Dovydui Šakaliui iš Žiežmarių gimnazijos.

11–14 metų amžiaus grupėje geriausiu darbu buvo pripažintas Aistės Blekaitytės iš Birštono meno mokyklos piešinys.

Pirmoji vieta atiteko Justei Adomaitytei iš Birštono meno mokyklos, antroji – Simonai Kazlauskaitei iš Birštono gimnazijos, o trečioji – Tomui Špukauskui iš „Revuonos“ vidurinės mokyklos.

Trečiosios vietos laimėtojais buvo išrinkti Karolina Kizevičiūtė ir Greta Radzevičiūtė iš „Revuonos“ vidurinės mokyklos.

Originaliausio piešinio atlikėju buvo pripažintas  Jiezno globos namų auklėtinis Rytis Cvilikas, geriausio kraštovaizdžio – Karolina Radzvilavičiūtė iš Jiezno globos namų, originaliausiai išreikšto kraštovaizdžio tema – Daiva Dobilaitė irgi iš Jiezno globos namų. Įdomiausiai piešimo techniką panaudojo Gintarė Kuzminskaitė iš Birštono gimnazijos. Geriausias darbas pieštuku buvo pripažintas Evelinos Ulozaitės ir Gretos Gudauskaitės, akvarele – Meidos Kleizaitės, iš Birštono meno mokyklos,  guašu – Renatos Rimašauskaitės iš Jiezno globos namų. Paminėtini skirtingomis technikomis atlikti Vakarės Stambrauskaitės iš Birštono meno mokyklos ir Jurgitos Uzelman iš Birštono gimnazijos atlikti piešiniai. Kruopščiausiu darbeliu buvo išrinktas Audros Aleksandravičiūtės iš Birštono meno mokyklos piešinys, o išraiškingiausiu – Luko Juodžalio iš „Revuonos“ vidurinės mokyklos  darbas.

Pačių vyriausiųjų 15–18 metų amžiaus grupėje geriausio piešinio atlikėja buvo pripažinta „Revuonos“ vidurinės mokyklos mokinė Berta Kreivėnaitė.

Pirmoji vieta atiteko irgi revuoniškei Paulinai Stravinskaitei, antroji  ir trečioji – Birštono gimnazistėms Monikai Muškietaitei ir Ievai Tauraitei. Įdomiausia   technika atliktas piešinys buvo Ryčio Šveinausko iš Birštono gimnazijos.

Padėkomis ir rėmėjų prizais buvo apdovanoti: Arijus Jurevičius iš „Revuonos“ vidurinės mokyklos (jam atiteko rėmėjų  „Prienų kompiuteriai“ prizas ir padėkos raštas),  Emilija Rokaitė iš Jiezno gimnazijos, Agnė Grogonytė, Gerda Mekionytė ir Evelina Stanionytei iš Birštono gimnazijos.   Prizus įsteigė ir renginį rėmė Dainora Kuliešienė („Prienų kompiuteriai“), Birštono turizmo centras, Birštono savivaldybė, Birštono PK ir Prienų savivaldybė.

– Kelione po Nemuno kilpų regioninio parko lankomus objektus apdovanoti 14 nugalėtojų. Birštono PK skyrė pasivažinėjimą su riedžiais Veiverių  T. Žilinsko gimnazijos ketvirtokams ( auklėtoja Vilija Janulevičienė) ir Skriaudžių pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusiems vaikams,  NKR parkas –  edukacinę pamoką ir ekskursiją po Birštoną,– sakė renginį organizavusi NKRP vyr. specialistė Ramutė Milušauskienė.

Vaikams konkursui ruoštis padėjo mokytojai:   Birštono meno mokyklos –  Rasa Mekionienė, Eglė Janušaitienė; Birštono gimnazijos – Virginija Urbanavičienė, Laima Kučiauskienė ir Algis Guobys; Skriaudžių pagrindinės mokyklos – Alma Kiškienė, Neringa Sincevičienė, Rima Šiškauskienė ir  Virginija Deltuvienė; Veiverių T. Žilinsko gimnazijos –  Vilija Janulevičienė, Jiezno globos namų – Genutė Svetakaitė, Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos – Rasa Uleckienė ir Aušra Deltuvienė; Kaišiadorių  rajono Žiežmarių gimnazijos –  mokytoja Aldona Steponavičienė.

Renginio organizatoriai džiaugiasi, kad konkurse dalyvavo tiek daug  mokinių, kurie pateikė nepaprastai įdomius ir gražius darbus, akcentu pasirinkdami vandenį.

Kaip sakė R. Milušauskienė, geriausi mokinių darbeliai NKRP Birštono lankytojų centre bus iki mokslo metų pabaigos, o vėliau bus perkelti į Prienų lankytojų centrą iki naujų mokslo metų pradžios.

Inga Juronytė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close