Birželio 19-25 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai kilo du kartus

Birželio 19-25 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai du kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.
Birželio 21 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai du kartus buvo pakelti atpažinti ir palydėti tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros skridusius Rusijos Federacijos karinius orlaivius. Pirmą kartą NATO orlaiviai buvo pakelti atpažinti ir palydėti Rusijos Federacijos orlaivių grupės, kurią sudarė orlaivis Tu- 154 ir du naikintuvai Su-27, skridusi iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Su-27 skrido su skrydžio planu, be atsakiklio, ryšio su skrydžių valdymo centrais nepalaikė, Tu-154 skrido su skrydžio planu, atsakikliu ir ryšį palaikė. Antrą kartą NATO orlaiviai buvo pakelti atpažinti ir palydėti kitą grupę Rusijos Federacijos orlaivių grupę, kurią sudarė 16 orlaivių, skridusių iš Kaliningrado srities į RF žemyninę dalį. Iš jų – Su-27, Su-24, Su-34, Tu-154 ir Tu-134. Tu-154 ir Tu-134 skrido su skrydžio planu, atsakikliu ir ryšį palaikė, kiti orlaiviai skrido be iš anksto pateikto plano, be atsakiklių, ryšio su skrydžių valdymo centrais nepalaikė.
***
Birželio 21 d. Lietuvos karinės oro pajėgos užfiksavo du Lietuvos Respublikos valstybinės sienos kirtimus oro erdvėje ties Dubičiais ir Musteika (Varėnos r.). Užfiksuota, jog civilinis orlaivis An-2 įskrido į Lietuvos teritoriją du kartus 14.03-14.07 val. ir 14.14-14.17 val. Lietuvos laiku. Pažeidimas fiksuotas Lietuvos kariuomenės oro erdvės stebėjimo priemonėmis ir vizualiai. Dėl šio įvykio Lietuvos užsienio reikalų ministerija Baltarusijos ambasadai birželio 22 dieną įteikė notą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close