Birštono savivaldybė ir policija: „Eismo organizavimo pakeitimais siekiama optimizuoti eismą ir gerinti gyventojų saugumą“

Nuo 2016 m. birželio 22 d. automobilių transporto eismas kai kuriose Birštono miesto gatvėse buvo perorganizuotas. Kaip teigia Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato viršininkas Rolandas Stiklius, birželio mėnesį Birštono savivaldybės Saugaus eismo komisijos sprendimu atliktais eismo organizavimo pakeitimais yra siekiama:
• sumažinti automobilių srautus kurorto dalyje ties „Tulpės“ ir „Versmės“ sanatorijomis bei Basanavičiaus aikštės prieigose;
• aiškiai sureguliuoti eismą Kęstučio ir Algirdo gatvėse, ties „Eglės“ sanatorija;
• siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumą, Vaižganto, Muziejaus, Vytauto, Tulpių, Šlaito gatves pažymėti gyvenamąja zona.

Atlikus šiuos eismo pakeitimus, pastebima, kad vairuotojai, dažnai pažeisdami kelių eismo taisykles, bando bet kokiu būdu patekti kuo arčiau prie jiems reikiamo objekto arba pastato automobilius ant vejų, šaligatvių ar vietose, kur trukdo eismui. Birštono policijos pareigūnai liepos mėnesį nustatė 16 tokių kelių eismo taisykles pažeidusių vairuotojų, kuriems buvo paskirtos nuobaudos, daugelį vairuotojų tik įspėjo. Policija prašo automobilių vairuotojų, vietinių ir atvykstančiųjų atkreipti dėmesį į pasikeitusį eismo organizavimą, nepažeidinėti kelių eismo taisyklių ir Birštono kurorte automobiliais važiuoti tik esant būtinybei bei kviečia daugiau naudotis kitomis transporto priemonėmis arba vaikščioti pėsčiomis.
Savivaldybės vardu Birštono kurorto gyventojus ir svečius kviečiame savo automobilius kasdien, ir ypač savaitgaliais, statyti miesto automobilių stovėjimo aikštelėse. Šiuo metu Birštono mieste yra 13 automobilių stovėjimo aikštelių, kuriose iš viso yra apie 600 stovėjimo vietų. Birželio mėnesį įgyvendinti eismo organizavimo pakeitimai buvo padaryti siekiant užtikrinti kurorto gyventojų, svečių, ypač vaikų, saugumą, toliau stiprinti Birštono – ramaus, saugaus, poilsio ir harmonijos kupino kurorto įvaizdį. Norime pakviesti sanatorijų, viešbučių, maitinimo įstaigų, aktyvaus laisvalaikio organizatorių vadovus ir darbuotojus informuoti savo svečius apie galimybes statyti automobilius aikštelėse ir raginti juos tai daryti. Kreipiamės į Birštono gyventojus, prašydami rūpintis, kad miesto gatvės nebūtų užgrūstos automobiliais. Bendruomenės narius, pagal galimybes, prašome savo automobilius statyti daugiabučių, savų namų kiemuose, ne miesto gatvėse. Mes patys esame Birštono kurorto šeimininkai, tad rodykime geriausią pavyzdį atvykstantiems svečiams!
Primename apie pakeitimus, kurie buvo padaryti nuo 2016 m. birželio 22 d. kai kuriose miesto
gatvėse:
• Draudžiamas eismas Birutės gatvės atkarpoje prie Basanavičiaus aikštės ir iš dalies ribojamas eismas Nemuno bei Vytauto gatvėse.
• Gatvės atkarpoje, kuri jungia Kęstučio ir Algirdo gatves, prie ,,Druskupio“ bokšto, eismas vienpusis, leidžiant statyti automobilius dešinėje važiuojamosios dalies pusėje. Eismas ir jo kryptys neribojamos Algirdo gatvėje tarp sanatorijos „Eglė“ ir viešbučio „Sonata“, ši Algirdo gatvės dalis pažymėta kelio ženklais „Gyvenamoji zona“. Kęstučio ir Algirdo gatvių susikirtime pastatyti pirmumą žymintys kelio ženklai. Kęstučio gatvės atkarpoje, nuo sankryžos su Jaunimo gatve iki sankryžos su Algirdo gatve, kairėje gatvės pusėje (žiūrint nuo Jaunimo g.) transporto priemonėms stovėti draudžiama.
• Vaižganto, Muziejaus, Vytauto, Tulpių, Šlaito gatvės pažymėtos ženklais „Gyvenamoji zona“. Primename, kad gyvenamoje zonoje, kaip ir daugiabučių namų kiemuose, pėstiesiems leidžiama vaikščioti važiuojamąja dalimi visoje gyvenamojoje zonoje, tačiau jie neturi be reikalo trukdyti transporto priemonių eismui. Gyvenamojoje zonoje pėstieji turi pirmumo teisę transporto priemonių atžvilgiu. Gyvenamojoje zonoje draudžiama:
– važiuoti didesniu kaip 20 km/h greičiu;
– stovėti įjungus transporto priemonės variklį;
– palikti stovėti didesnės kaip 3,5 t didžiausios leidžiamosios masės krovininius automobilius, daugiau kaip 12 sėdimų vietų autobusus, taip pat traktorius, savaeiges mašinas ir jų priekabas;
– mokyti vairuoti.
Transporto priemonės vairuotojas, įvažiuodamas į kelią iš gyvenamosios zonos, privalo duoti kelią juo artėjančioms transporto priemonėms.
• B. Sruogos gatvės atkarpa ties „Versmės“ sanatorija, nuo sankryžos su N. Silvanavičiaus g. iki sankryžos su Druskupio g., yra nepravažiuojama, neleidžiant įvažiuoti į B. Sruogos gatvę nuo N. Silvanavičiaus g./ B. Sruogos g. sankryžos.
• Per N. Silvanavičiaus gatvę įvažiavimas į miestą yra draudžiamas. Patekti galima tik iki UAB „Birštono mineraliniai vandenys ir Ko“ bei priešais esančios automobilių stovėjimo aikštelės. Išvažiuoti iš miesto N. Silvanavičiaus gatve galima.
Maloniai prašome vairuotojų būti atidesniems, atkreipti dėmesį į pasikeitusį eismo organizavimą, laikytis kelio ženklų.

Birštono savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close