Žmogus visada gali rinktis, ar jam tūnoti savo komforto zonoje, ar keliauti, pažinti, priimti gyvenimo iššūkius ir kaupti neįkainojamą patirtį. Birštono TAU studentai – aktyvūs, šaunūs ir nebijo jokių išbandymų, todėl šių metų gegužės 17-19 dienomis, lydimi šaunaus VŠĮ „Edukaciniai renginiai ir mokymai“ gido Arvydo, jie keliavo į Lenkijoje esantį Vroclavo miestą.

Išvykome naktį. Su trumpais sustojimais keliavome per Lietuvą, Lenkiją: prisiminėme mūsų bendrą istoriją, klausėmės nuotaikingų gido pasakojimų apie LDK kunigaikščių, Lenkijos karalių ir Saksonijos kurfiurstų dvaro intrigas, mūsų buvusių valdovų meilės istorijas ir jų paliktą pėdsaką. Įdienojus atvykome į Ksionžo pilį. Apžiūrėjome pilies ekspoziciją, gėrėjomės kraštovaizdžiu, kiemu ir terasa. Pavakare pasiekėme viešbutį, kur mus pasitiko draugiškos vienuolės. Žinoma, kad neskubėjome ilsėtis, bendravome, dalinomės pirmaisiais įspūdžiais.

Kitą rytą mūsų laukė ekskursija po Vroclavą. Pažintį su miestu pradėjome dangoraižyje Sky Tower, iš kurio atsiskleidžia įspūdinga viso miesto panorama. Apžvalgos aikštelė įkurta 47 pastato aukšte, taigi beveik 200 metrų aukštyje. Be vakarinės ir šiaurinės miesto dalies iš jos matosi ir Ślęża kalnas, o esant giedram orui ir Chełmiec su Śnieżka kalnai. Linksmai fotografavomės, grožėjomės miesto panorama. Vėliau susipažinome su įspūdinga Vroclavo istorija, nepakartojamo grožio Rotušės aikšte, laikoma viena gražiausių Lenkijoje ir pačia didžiausia Europoje. Pamatėme Raclavicų panoramą – didžiulį 19-ojo amžiaus paveikslą, kurio aukštis siekia 15, o ilgis net 114 metrų. Šis unikalus panoramos meno kūrinys yra apvalios formos pastate, specialioje tam skirtoje patalpoje, kurioje, pridėti papildomi efektai: šviesa, dirbtinis reljefas ir kt., todėl stebėtojas, būdamas patalpoje, jaučiasi tarsi dalyvautų 1794-ųjų Raclavicų mūšyje, kurį vedė Tadas Kosciuška po antrojo Lenkijos-Lietuvos padalinimo. Pasivaikščiojome po apylinkes, džiaugėmės grojančiu fontanu, lankėme nuostabų japoniško stiliaus sodą, savarankiškai klaidžiojome po senamiestį.

Trečiąją kelionės dieną, grįždami namo, dar aplankėme Nieborovo rūmus. Rūmuose įkurtas muziejus, kuriame apžiūrėjome XVII – XIX a. Radvilas menančius baldus, paveikslus, grafikos darbus, porceliano, stiklo, sidabro dirbinius, laikrodžius, biblioteką, išgirdome keletą rūmų šeimininkų istorijų. Šiek tiek pritrūko laiko ilgiau pasigrožėti rūmus supančiu prancūziško stiliaus parku, tačiau daugelis tylomis puoselėjome svajonę dar kartą čia sugrįžti.

Lietuvą draugiškai pasiekėme naktį, bet kelionės įspūdžiai tiesiog užvaldė. Atsisveikinome linksmi, dėkodami gidui, puikiems mūsų vairuotojams, Birštono TAU kelionių organizatoriui ir studentui A. Kisieliui ir mūsų direktorei N. Jakimonienei už puikų nuotykį, bei vieni kitiems už kartu praleistas neįkainojamas akimirkas. Žinoma, mūsų dar laukia įdomi išvyka į Zarasus, mokslo metų užbaigimo šventė ir nauji planai kitiems metams.

Birštono TAU dekanė A. Ferevičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close