Pasaulinė vaiko teisių apsaugos diena skirta dėmesiui į vaiko teisių problemas atkreipti. Šios dienos minėjimas įprasmina siekį skatinti viso pasaulio vaikų augimą visuotinėje taikoje bei vienybėje ir ugdyti suvokimą, jog visuomenės ir bendruomenės atsakingos už tai, kad būtų gerbiamos ir ginamos vaikų teisės. Vaiko diena – tai ne tik šventė, bet ir proga susimąstyti apie vaikų gerovę ir atsakomybę už jų ateitį.

Šiai dienai paminėti gegužės 18 d. su dienos centrą lankančiais vaikais vykome į Kauno zoologijos sodą ir į VDU Botanikos sodą.

Atnaujintame zoologijos sode aplankėme žirafas, pilkuosius raganosius, mus svetingai pasitiko gepardų porelė, pasigrožėjome snaudžiančiais liūtais. Tada nukeliavome į egzotariumą. Ten domėjomės dykumos ir džiunglių gyventojais. Keliaujant pažinimo takeliais vaikai matė ir atpažino Lietuvos miškuose esamus gyvūnus: lapes, vilkus, šeškus, lūšis ir kitus miško gyventojus. Vaikai noriai skaitė aprašymus ir domėjosi gyvūnais, jų gyvenimo būdu. Nusprendė, kad čia grįš dar ne kartą su savo šeimomis.

Kelionės metu taip pat aplankėme ir Kauno VDU botanikos sodą. Jame grožėjomės rododendrų žydėjimu, aplankėme tropinių drugelių sodą bei oranžerijoje susipažinome su atogrąžų mišku, dykumų ir pusdykumių augalais. Vaikai įgijo teorinių ir praktinių žinių apie augalų pasaulį.

Kelionė suteikė vaikams pažinimo džiaugsmą, teigiamų emocijų, patenkino jų smalsumą ir paskatino dar labiau mylėti ir globoti gyvūnus ir augalus.

BĮ Nemajūnų dienos centro informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close