Birštoniečius džiugina Virginijos Norbut tapybos darbų paroda

Vasaros karščiu alsuojančią rugpjūčio 5-osios popietę į Birštono viešojoje bibliotekoje eksponuojamos Virginijos Norbut tapybos darbų parodos pristatymą susirinko gausus būrys birštoniečių ir svečių.

Nors Virginija gimė ir užaugo Prienuose, kaip ji pati romantiškai rašo: ,,mieste, apsuptame Nemuno vingių, žalių miškų, kur vasaras leido nuostabiame senelių vienkiemyje, kur ją žavėjo kaimas – tas pievų grožis ir paukščių giesmės, tos gėlių spalvos ir močiutės rinktiniai raštai audimuose“, jos gyvenimas glaudžiai siejasi ir su Birštonu. Ne vienerius metus Virginija dirbo Marijampolės pieno konservų kombinato profilaktoriume (dabar toje vietoje įsikūręs modernus viešbutis ,,Royal SPA Residence“) ir Birštono ambulatorijoje, todėl daugelis birštoniečių ją prisimena ir geru, šiltu žodžiu mini.

Virginija dar būdama studentė domėjosi menu: lankė parodas, mėgo įvairius rankdarbius, domėjosi puokščių komponavimu. Tapyba – jos naujas pomėgis ir atradimas. Tik išvykusi gyventi į Ameriką ir apsistojusi Čikagoje pas žinomą dailininkę Magdaleną Birutę Stankūnienę-Stankūnę, jos paskatinta, pirmą kartą paėmė teptuką, dažus ir pradėjo tapyti. Pasak Virginijos Norbut, todėl ir jos tapyba inspiruoja panašumą su mokytojos darbais, be to, jas su p. Magdalena jungia  ir giminystės ryšiai.

Čikagiškė dailininkė Magdalena Birutė Stankūnienė-Stankūnė – viena kūrybingiausių išeivijos dailininkių. Jos parodos eksponuojamos JAV, Kanadoje, Australijoje, Lietuvoje. Dailininkė garsi ir kaip meno, kultūros mecenatė. Ji globoja į JAV atvykstančius Lietuvos menininkus, savo lėšomis suremontavo Paežerių dvaro oficiną, kurioje veikia Vilkaviškio krašto muziejus, finansavo Menų galerijos įkūrimą Marijampolės kultūros centre, padovanojo savo paveikslų įvairiems muziejams, bibliotekoms, ligoninėms. Birštono bibliotekoje turime keletą dailininkės albumų, pristatančių jos kūrybą, gyvenimą.

Pirmieji Virginijos Norbut tapybos darbai buvo eksponuoti 2014 m. Čiurlionio galerijoje, Jaunimo centre, Čikagoje, bendroje parodoje su trimis dailininkėmis (iš kurių viena – žymioji Magdalena Stankūnienė-Stankūnė), 2015 m. vasarį parodoje ,,Migrantai“ Marijampolės kultūros centre. 2015 m. keletas darbų buvo eksponuojami parodose Pasaulio lietuvių centre Čikagoje bei galerijoje ,,Siela“. Virginijos Norbut paroda Birštono viešojoje bibliotekoje – jau 4-oji.

Parodos autorę ir susirinkusiuosius kalbino bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė. Ji prisiminė ir netikėtą susitikimą su gera ponios Virginijos bičiule Genute Andriuškevičiene. Būtent ji ir pasiūlė surengti šią originalią parodą, rūpinosi jos organizavimu.

Pakalbinta dailininkė sakė, kad jos tapyba balansuoja tarp realių vaizdinių ir  abstrakcijų, o šia paroda, šiais savo darbais ji norėjo pakviesti visus savo bičiulius, buvusius bendradarbius, artimuosius susirinkti, pasimatyti po 14 metų, jos praleistų JAV. Ji esanti labai laiminga, kad tai įvyko. Paklausta, ar sugrįš su kita paroda, atsakė, kad norėtų ir pasistengs tai padaryti.

Susirinkusieji žavėjosi Virginijos Norbut kūryba. Buvo daug norinčių sveikinti, kalbėti, dalintis prisiminimais, fotografuotis atminčiai… Gražiausios įvairiaspalvės gėlės vos tilpo Virginijos glėbyje, o šalia džiaugėsi jos vyras Viktoras, sūnus su šeima, giminės, artimieji, buvę bendradarbiai, draugai, pažįstami. Gėlių puokštę įteikė ir sveikino nors trumpam, bet prasmingai sugrįžus į Birštoną ir mūsų savivaldybės vicemeras Vytas Kederys.

Gera buvo pabūti kartu, pasidžiaugti paveikslais, pabendrauti. Dėkojame Virginijai Norbut už galimybę eksponuoti parodą. Linkime dailininkei kūrybinio įkvėpimo ir dar ne kartą suburti mus visus draugėn.

 

Birštono viešosios bibliotekos bibliotekininkė Stefa Puskunigienė

DSCF4864

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close