Konferencija „Veiveriai istorijos puslapiuose“ Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje

„Istorijos motto : tas pats, bet kitaip“. Šių Antano Škėmos žodžių lydimi Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokiniai, mokytojai, mokyklos administracija, tėveliai bei svečiai susirinko į Aktų salę. Konferencija „Veiveriai istorijos puslapiuose“, skirta Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos 95-ioms metinėms paminėti.

100_0288

Renginį sudarė dvi dalys: teorinė dalis, kurioje buvo skaitomi pranešimai, ir antroji dalis – kūrybinės dirbtuvės, kuomet dalyviai, dirbdami grupelėse teikė siūlymus ir patarimus, kas ir kaip galėtų kurti Veiverių istoriją.

Dalyviai konferencijos metu turėjo galimybę ne tik susipažinti su išsamiais Veiverių miestelio šių dienų įvykiais, kuriuos savo pranešime ,,Veiveriai šiandien“ pristatė Veiverių miestelio seniūno pavaduotoja Audronė Lazdauskienė, bet ir prisiminti ar sužinoti apie gimnazijos istoriją. Gimnazijos mokinių prezidentės Paulinos Simonavičiūtės skaitytame pranešime ,,Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija – kultūros židinys“ buvo apžvelgta gimnazijos nuo įkūrimo iki šių dienų istorija.

II gimnazijos klasės mokinė Guoda Žaleniakaitė pranešime „Laisvės kovos Veiveriuose“ priminė apie skaudžius istorijos puslapius. Pasak gimnazistės, 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje buvo paskelbtas Nepriklausomybės aktas, kuriame buvo teigiama, jog atkuriama Lietuvos valstybė. Prie valstybės išsaugojimo prisidėjo ir Veiverių krašto gyventojai: Kazys Skučas, Pranas Gudynas, Kazys Sprangauskas ir kiti. Jie nepabūgo ir stojo į kovą. O 1944 m. vasarą, kai Lietuvos laisvės armija organizavo pasipriešinimą Raudonosios Armijos užimtoje teritorijoje, į kurį įsijungė Lietuvos kariai, Šauliai, LAF ir VLIK aktyvistai, Vietinės rinktinės nariai, represuotų ir ištremtų į Sibirą artimieji. Jų gretas papildė ir Veiverių gimnaziją baigę moksleiviai. Gimnazistė atkreipė dėmesį, jog turime prisiminti Daumanto Lukšos ir kitų laisvės gynėjų vardus.

IV gimnazijos klasės mokinė Gintarė Mateikaitė pranešime „Veiverių krašto paminklai“ pakvietė į virtualią kelionę po Veiverius, supažindino su lankytinomis vietomis, priminė jų trumpą istoriją.

Po pranešimų istorines pastabas išsakė ir savo prisiminimais pasidalino ilgametė Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokytoja Salomėja Tamošaitienė. Ji chronologine tvarka apžvelgė gimnazijos istoriją, pasidžiaugė, kad mokykla ir toliau išlieka kultūros židiniu. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Prienų r. skyriaus pirmininkė Dalytė Raslavičienė patikslino kai kuriuos istorijos faktus, pasidžiaugė, jog gimnazijos mokytojai ir mokiniai dalyvauja jos organizuojamuose renginiuose, o pranešimų skaitytojas apdovanojo knygomis. Prienų rajono savivaldybės tarybos narys Martynas Butkevičius taip pat pasidžiaugė, jog pasirinko galimybę dalyvauti šioje konferencijoje, visus paskatino prisidėti prie Veiverių seniūnijos kūrimo ir atsinaujinimo. Kitas Prienų rajono savivaldybės tarybos narys Juozas Krikštolaitis pasiūlė fiksuoti ne tik reikšmingus istorijos įvykius, bet ir vienos dienos. Juk mažos detalės ir sukuria reikšmingus ir ilgaamžius prisiminimus. Prienų r. Švietimo, kultūros ir sporto skyrius vyriausioji specialistė Virginija Zujienė pastebėjo, kad konferencijos „istorijos motto : tas pats, bet kitaip“ iš tiesų leido pamatyti jau gerai žinomą istoriją kitaip. Ji atkreipė dėmesį, jog tokie renginiai ugdo tautišką ir sąmoningą jauną žmogų. Pasak vyriausios specialistės, istorija- tai mes.

Pasibaigus pirmajai konferencijos daliai dalyviai vaišinosi kava ir dalinosi įspūdžiais, apžiūrėjo fotografijų stendą. Po kavos pertraukėlės sugrįžę klausytojai greitai įsitraukė į kūrybinių dirbtuvių sūkurį, diskutavo ir rašė, kas ir kaip galėtų kurti Veiverių istoriją. Po grupių darbų pristatymų visiems konferencijos dalyviams buvo išdalinti pažymėjimai.

Tad verta dar kartą pakartoti Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokinių prezidentės Paulinos Simonavičiūtės žodžius: „Didžiuojamės savo mokykla, didžiuojamės savo kraštu, didžiuojamės svarbiais mūsų kraštui žmonėmis, tikiu, kad ir mūsų kartos atstovai, baigę šią mokyklą ar vis dar besimokantys joje, paliks gilų, reikšmingą pėdsaką Veiverių krašto kultūros istorijoje“.

Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos

 mokytoja Eglė Keturakienė

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close