Išrinktas Prienų krašto turistinis ženklas

Naujasis ženklas – tai Prienų r. savivaldybės, Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centro bendradarbiavimo rezultatas. 22 VDA Kauno fakulteto grafinio dizaino studentai, padedami 4 dėstytojų bei grafinio dizaino specialistų, sukūrė daugiau kaip 35 turistinius ženklus, iš kurių 7 buvo atrinkti kaip geriausiai atskleidžiantys Prienų krašto išskirtinumą.

Studentų projektai buvo pateikti visuomenei vertinti Prienų r. savivaldybės feisbuko paskyroje. Iš pateiktų variantų buvo atrinkti daugiausia balsų surinkę 3 darbai, kuriuos vertino ir nugalėtoją išrinko Prienų r. savivaldybės mero potvarkiu sudaryta darbo grupė, kurią sudarė Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas (darbo grupės pirmininkas), administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, mero patarėja Agnė Dargužienė, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Dalia Joneliūnienė, šio skyriaus vyriausioji specialistė Rima Sodaitienė, Kultūros, turizmo ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Virginija Naudžiūtė. Dalyvauti posėdyje taip pat buvo pakviesti šio projekto partneriai VDA Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros vedėjas, prof. Virgilijus Trakimavičius ir bakalauro studijų programos vadovas Andrejus Repovas.

Bendru sutarimu nugalėtoju pripažintas ketvirto kurso studentės Eglės Baltrušytės Baltrušaitytės (darbo vadovai: lekt. Egidijus Valentinavičius, diz. Evelina Baniulytė) ženklas. Prienų gamtos motyvai šiame ženkle pavirsta subtiliomis, ranka pieštomis linijomis, kurios yra sujungtos viena negriežta forma. Norint išlaikyti natūralumo ir švelnumo nuotaiką, naudojamos šviesios akvarelinės spalvos. Pasirinkti gamtos, tilto, piliakalnių ir gausybė kitų motyvų vaizduojami raštais, todėl gali būti lanksčiai pritaikomi ir naudojami reikiamai grafikai kurti. Visuose variantuose ženklą vainikuoja paukštis-sklandytuvas – neabejotinas Prienų simbolis, o šūkiai – atrask, pažink, pajausk – vilioja visa tai patirti.

Naujas turizmo prekinis ženklas užims svarbią vietą bendrame krašto įvaizdžio formavimo fone. Tikimasi, kad jis taps patrauklus ir Prienų krašto svečiams bei turistams.

Prienų r. savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close