Prienų krašto dainų ir šokių šventei „NEMUNAS – iš kartos į kartą“ artėjant – žvilgsnis į šventę kūrybinės komandos akimis

Ligita Gediminienė. Nuotr. aut. Dainius Jurevičius

Gegužės 25 d. Prienų vasaros estradoje prie Nemuno – visus Prienų krašto šventės akcentus vienijantis akordas, kurio kulminacija – Dainų ir šokių šventė „NEMUNAS – iš kartos į kartą“. Daug mėnesių trukęs kruopštus ir atsakingas profesionalios kūrybinės komandos ir mėgėjų meno kolektyvų dalyvių darbas virs išskirtiniu reginiu visiems Prienų krašto gyventojams ir miesto svečiams. Ko laukti žiūrovams ir kaip artėjant šventei jaučiasi, paklausėme šventės režisieriaus Tomo Erbrėderio, kompozitoriaus Lauryno Baškio ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centro (PKLC) direktorės pavaduotojos kultūrinei veiklai, senjorų liaudiškų šokių grupės „Vajaunas“, taip pat dalyvausiančios dainų ir šokių šventėje, vadovės Ligitos Gediminienės.

Iki šventės likus vis mažiau laiko kūrybinę komandą gaubia džiugus jaudulys. Šventės režisierius Tomas Erbdrėderis tai laiko visiškai normalia būsena, nes vasaros estrada prie Nemuno jam, kaip kūrėjui, yra nauja erdvė. Vis kyla mintys, kaip šioje gražioje vietoje, apsuptoje pušyno, šalia Nemuno „suguls“ režisūriniai sprendimai. Anot Tomo, tai tarsi „aklas pasimatymas su erdve, su Prienų krašto kolektyvais bei pačiu žiūrovu“. Didžiausias troškimas šiuo metu, yra tai, kad šis „aklas pasimatymas“ įvyktų kuo sklandžiau.

Kompozitoriui Laurynui Baškiui laikas iki dainų ir šokių šventės Prienuose yra „susikaupimo ir susitelkimo metas“. Maksimaliai ruošiantis šventei, visas dėmesys skiriamas detalėms – kad visi suplanuoti kompoziciniai elementai būtų įtraukti, kad neliktų pamirštų ar nepanaudotų svarbių sumanymų.

PKLC direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai Ligita Gediminienė taip pat „pilna koja“ pasirengimo šventei sūkuryje. Laiko iki šventės liko visai nedaug, o darbų netrūksta, kolektyvų daug, bet, kaip sakė Ligita – „su tokia stipria ir profesionalia kultūros centro kūrybine komanda tikimės įgyvendinti visus režisieriaus sumanymus. Nežiūrint į darbų kiekį, nuotaika puiki – juk ruošiamės šventei!“ Anot Ligitos, Prienų krašto dainų ir šokių šventė „NEMUNAS – iš kartos į kartą“ – tai įžanga į didžiąją 100-mečio Dainų šventę „Kad giria žaliuotų“, kurios taip laukia visi šokėjai ir dainininkai. Į Prienus gegužės 25 d. jų prigužės beveik 700 – liaudiškų ir šiuolaikinių šokių kolektyvų, folkloro ansamblių bei vaikų ir suaugusiųjų chorų narių iš Kauno, Marijampolės, Jonavos, Alytaus, Aukštadvario, Vievio ir Birštono.

Visi šie mėgėjų meno kolektyvų dalyviai, kartu su profesionaliojo meno atstovais, Prienų vasaros estradoje sau ir žiūrovams dovanos unikalias patirtis. Kaip teigia šventės režisierius, dainų ir šokių švente „NEMUNAS – iš kartos į kartą“ jis nori atskleisti Prienus, kaip savą ir išskirtinį kraštą, kuriame „gimei, augai, arba į kurį atvažiavai, kaip svečias“. Daina ir šokis leis meniškai perteikti Prienų krašto grožį, šokėjų personažai įkūnys Nemuno vandens galią, kuri persismelkia viso krašto istorijos pasakojime. Kiekvienas žiūrovas galės pajusti kiek jų pačių, jų tapatybės, čia yra. Netgi šventės pavadinimas „NEMUNAS – iš kartos į kartą“, taip pat sugalvotas Tomo, yra orientuotas į Prienų vizitinę kortelę – Nemuną, kuris, kaip mitologinė protinga, nemari būtybė žaltys, raitosi skleisdamas gerą energiją po visą regioną. Pagarba Upei, kuri Prienų krašte tekėjo, teka dabar ir tekės rytoj, toliau formuodama krašto identitetą, kartoms keičiant kartas.

Laurynas Baškys idėjų šventės muzikinei kompozicijai taip pat sėmėsi iš skirtingų kartų patirčių, tiksliau – jų darnaus apjungimo muzika. Prienų krašto dainų ir šokių šventės garso takelį Laurynas kūrė integruodamas ir apjungdamas liaudies dainų ir šokių muzikos kompozicijas su šiuolaikine muzika, šiuolaikiniais muzikiniais sprendimais, kurie šiai dienai yra įdomūs ir aktualūs. Jam taip pat labai svarbi muzikinė estetika – pasirinktais sprendimais siekiama, kad visų kartų žmonėms būtų įdomu ir malonu stebėti šventę.

Muzika išties bus rinktinė. Ligita Gediminienė sakė, jog į Prienų krašto dainų ir šokių šventės „NEMUNAS – iš kartos į kartą“ programą įtraukti patys gražiausi 100-mečio jubiliejų mininčios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ kūriniai. Paklausus apie šventės viziją, Ligita pasidalijo, kad „labai stengsimės pradžiuginti žiūrovus skambia daina, smagiais šokiais, gražiais režisūriniais sumanymais, spalvingais kostiumais ir, žinoma, puikia nuotaika. Tikimės, kad šventė bus neužmirštama“.

Labai laukiame visų Prienų krašto gyventojų ir svečių. Kartu kurkime neužmirštamas šventės akimirkas gegužės 25 d. (šeštadienį) Prienų vasaros estradoje prie Nemuno!

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close