Didinamas nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumas Prienų miesto gyventojams

Spalio 29 d. vykusiame pasitarime Prienų r. savivaldybės vadovams buvo pristatytas Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamas nuotekų surinkimo tinklų plėtros Prienų miesto aglomeracijoje projektas, kurį planuoja įgyvendinti UAB „Prienų vandenys“. Projektas skirtas teritorijoms, kuriose gyventojų skaičius ne mažesnis kaip 2000 gyventojų. Į šį projektą patenka tik Prienų miestas, išskyrus sodininkų bendrijas.

Įmonės atstovai, taip pat Savivaldybės administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistai aptarė pasiruošimo projekto įgyvendinimui detales bei „namų darbus“, kuriuos reikia atlikti.

Kaip pažymėjo UAB „Prienų vandenys“ direktorius R. Ignatavičius, šis projektas – paskutinis, skirtas vandentvarkai, todėl bendrovės tikslas – maksimaliai įsisavinti lėšas ir padidinti nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumą Prienų miesto gyventojams. Šis projektas įpareigoja prie nuotekų surinkimo sistemos prijungti ne mažiau kaip 11 proc. aglomeracijoje neprijungtų gyventojų skaičiaus arba apie 60 gyvenamųjų namų. Su visais gyventojais, kurie pareikš norą prisijungti prie centralizuotos nuotekų surinkimo sistemos, planuojama pasirašyti preliminarias sutartis. Tikimasi, kad tokie susitarimai labiau įpareigos gyventojus atsakingai priimti sprendimus.

Atvejų, kai pareiškę norą jungtis prie vandens ir nuotekų tinklų gyventojai vėliau, nutiesus trasas, persigalvoja ir atsisako, yra nemažai visose savivaldybėse, Prienų rajono taip pat. Projektas būna pasirašytas, o dėl žmonių neatsakingumo įmonei užkraunama papildoma finansinė našta, taip pat gresia didelės baudos dėl neįvykdytų projekto sąlygų.

Pasitarime sutarta, kad projektą reikia vykdyti, tik svarbu kartu su specialistais įvertinti, kurių gatvių gyventojams ši paslauga būtiniausia, ir atlikti apklausą. Bendrovė jau yra numačiusi keletą gatvių ir bendravusi su gyventojais, tačiau norinčiųjų prisijungti prie nuotekų valymo tinklų dar trūksta.

Anot mero A. Vaicekausko, nepasinaudojus šiuo palankiu metu galimybe prisijungti prie centralizuotų nuotekų surinkimo tinklų, ateityje, norint pagal reikalavimus tvarkyti atliekas ir gauti tokią paslaugą, reikės prisidėti savo lėšomis. Tam pritarė visi pasitarimo dalyviai, o administracijos direktorė J. Zailskienė paragino miesto gyventojus pačius rodyti iniciatyvą ir kreiptis dėl prisijungimo prie centralizuotos vandentvarkos sistemos į UAB „Prienų vandenys“ arba Savivaldybę.

Vieną nuotekų surinkimo tinklų plėtros Prienų miesto aglomeracijoje projektą įmonė įgyvendina ir jį užbaigus prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos prisijungs dalis Prienų m. Rožių tak., Naujakurių g., Beržyno g., Žalgirio g. gyventojų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close