Pažinkime žemės gelmes

Vaikštome žeme kiekvieną dieną, bet kas yra giliau, kaip žemė susidarė ir kokie procesai vyksta, negalim sužinoti be geologų pagalbos, todėl Lietuvos geologų sąjunga saugomų teritorijų specialistams surengė seminarus apie geologinę įvairovę.

Pagrindinis seminarų tikslas – apmokyti specialistus originaliai ir paprastai perteikti geologinę informaciją visuomenei. Saugomų teritorijų specialistai privalo mokėti supažindinti gyventojus su šalia esančiais gamtos paveldo objektais geologiniu aspektu. Dzūkijos ir Suvalkijos saugomų teritorijų specialistams mokymai vyko Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos Birštono lankytojų centre. Seminaro dalyviai sužinojo apie naujausius geologinius tyrimus, prietaisus žemės gelmėms tirti, apie žvalgomuosius gręžinius, kaip Lietuva judėjo milijonus, o gal ir milijardus metų, kol atsidūrė ten, kur dabar yra, mokėsi demonstracinių metodikų, kurios padės interaktyviau perteikti geologinę informaciją bei skatinti gamtinių objektų saugojimą ir racionalų naudojimą. Paskaitas skaitė Vilniaus universiteto doktorantės Jūratė Vaznytė ir Laura Gedminaitė, taip pat habil. dr. Saulius Šliumpa. Pasibaigus teorinėms paskaitoms, Lankytojų centras tapo maža tyrimų laboratorija. Specialistai, pasidalinę į grupes, tyrinėjo akmenis, dirvožemį ir kitokias uolienas, kurias surado Birštono teritorijoje, mokėsi paprastomis mokyklinėmis priemonėmis iš įvairių medžiagų išgauti gamtoje geologų aptinkamas spalvas. Specialistai tapo mokiniais, dalyvaujančiais geologijos laboratoriniuose darbuose. Sudėtingiausia buvo gaminti akmenis iš visai paprastos mokyklinės medžiagos – plastelino, nes reikėjo išgauti ne tik spalvinį panašumą su pateiktu tikru pavyzdžiu, bet ir išgauti reikalingą blizgesį panaudojant įvairias priemaišas. Po seminaro specialistai ruoš edukacines programas, kurias pristatys mokyklose ar lankytojų centruose.

 

NKRP direkcijos vyr. specialistė Ramutė Milušauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close