home Pasaulyje JAV nutraukė prie Australijos dingusių trijų jūrų pėstininkų paiešką

JAV nutraukė prie Australijos dingusių trijų jūrų pėstininkų paiešką

JAV Jūrų pėstininkų korpusas sekmadienį nutraukė paieškos ir gelbėjimo operaciją, kuria siekta rasti tris dingusius karius po JAV orlaivio avarijos ties Australijos krantais. Konvertoplanui „MV-22 Osprey“ nukritus į jūrą šeštadienį, 23 kariai nedelsiant buvo išgelbėti, bet trys jūrų pėstininkai dingo; jų ieškoti buvo pasiųsti lėktuvai ir laivai. „Operacijos dabar pereina į iškėlimo pastangų fazę. Trijų dingusiųjų jūrų pėstininkų artimiesiems pranešta“, – sakoma JAV jūrų pėstininkų pajėgų Japonijoje pranešime. „Kiek leis jūros sąlygos, atliekant iškėlimo operaciją, bus toliau ieškoma, vertinama ir apžiūrima (nelaimės) zona, derinant su Australijos gynybos pajėgomis ir padedant joms“, – nurodoma pranešime. Pasak jūrų pėstininkų, tos gelbėjimo ir iškėlimo operacijos gali užtrukti kelis mėnesius, o kol kas stengiamasi nustatyti nelaimės priežastis. Konvertoplanai „MV-22 Osprey“ yra Amerikos jūrų pėstininkų pagrindinė antžeminių operacijų palaikymo iš oro priemonė. Šių neįprastų turbosraigtinių orlaivių sparnų galuose esančios pasukamos variklių gondolos leidžia kilti ir leistis vertikaliai, bet horizontaliai skristi daug greičiau už įprastus sraigtasparnius. Toks konvertoplanas dalyvavo ir prieš porą metų vykusiose Specialiųjų operacijų pajėgų pratybose Prienų rajone. Nurodoma, kad šis „Osprey“ tikriausiai dalyvavo ką tik Kvynslando valstijoje pasibaigusiose bendrose Australijos ir JAV karinėse pratybos „Kardas talismanas“ (Talisman Sabre).

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close