Gaisrai Černobylio zonoje pavojaus Lietuvai nekelia

Černobylio AE nuotr.

Černobylio AE nuotr.

Viešojoje erdvėje pasirodžius pranešimams apie staiga kilusius miško gaisrus Černobylio zonoje, Ukrainoje, Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento duomenimis Lietuvoje oro tarša neužfiksuota, radiacinis fonas nepakitęs.

Radiacinio fono padidėjimas neužfiksuotas nei automatinėmis gama dozės galios stotimis, nei automatine aerozolių stotimi Vilniuje. Šios stotys fiksuoja realų radiacinio fono padidėjimą, kai privalu vertinti, ar nereikia imtis apsaugos priemonių. Pagal Europos radiologinių duomenų keitimosi duomenų bazės informaciją (EURDEP) kaimyninėse valstybėse radiacinio fono padidėjimo taip pat nematyti.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis artimiausią savaitę Lietuvoje vyraus šiaurės vakarų krypties vėjas, todėl pavojaus, kad tarša iš Černobylio galėtų pasiekti Lietuvos teritoriją, tikimybė labai maža. Sinoptikai prognozuoja, kad š. m. liepos 19-osios naktį vėjas bus šiaurės vakarų, 4-9 m/s, dieną – šiaurės vakarų, šiaurės, 6–11 m/s. Liepos 20 d. vėjas šiaurės vakarų, 5–10 m/s. Liepos 21 d. vėjas šiaurinių krypčių, 6–11 m/s.

„Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos specialistai atidžiai stebi vėjo kryptį. Šiuo metu pavojaus Lietuvos žmonių sveikatai nėra. Įvykus bent menkiausiems pasikeitimams, apie tai nedelsiant informuosime“, – teigia aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Gaisrai Černobylio regione kildavo ir anksčiau, po jų paprastai buvo stebimas Cs-137 tūrinio aktyvumo padidėjimas oro aerozolių mėginiuose, paimtuose Lietuvoje, tačiau nustatyti kiekiai būdavo labai maži ir nekėlė pavojaus nei gyventojams, nei aplinkai. Pavojus yra gaisro zonoje ir artimose teritorijose, tačiau teršalų pernašos metu vyksta sklaida, todėl grėsmės Lietuvai nėra.

LR AM

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close