Apie šią problemą vis dar nejauku kalbėti: impotencija skundžiasi ne tik vyresni

Vidutinio amžiaus vyrai neretai susiduria ne tik su stereotipinėmis problemomis, tokiomis kaip nuplikimas ar vidurio amžiaus krizė, bet ir su impotencija. Vaistininkė teigia, kad šiuos nemalonumus dažniausiai sukelia nesveikas gyvenimo būdas arba širdies bei kraujagyslių ligos, tačiau gali būti, kad įtaką daro ir padidėjęs krūvis darbe arba patiriamas stresas.

„Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Šnirpūnienė teigia, kad dėl erekcijos sutrikimų vaistinėse dažniausiai apsilanko 40-65 metų vyrai, tačiau tenka konsultuoti ir jaunus, ir vyresnius nei 70 metų pacientus.

„Dalis jų atsineša prieš daug metų išrašytą šeimos gydytojo receptą sildenafiliui, kiti ieško ko nors tik profilaktikai arba prašo reklamose matytų maisto papildų. Dauguma vyrų vengia kalbėti apie impotencijos problemas, o pabandžius paaiškinti vaistų vartojimo ypatumus, skubiai atsako, kad viską žino ir labai neturi laiko. Gerokai dažniau apie tai teiraujamasi paskambinus į telefono konsultacijų liniją – akivaizdu, kad apie šią problemą vis dar nejauku kalbėti, tad norisi bent minimalaus anonimiškumo. Tiesa, yra ir tokių vyrų, kurie viską „nurašo“ senatvei ir net nebando sau padėti, o nepilnavertiškumo jausmas galimai tampa konfliktų šeimoje priežastimi“, – sako ji.

Problemas sukelia ligos ir nesveikas gyvenimo būdas

K. Šnirpūnienės teigimu, impotencijos problemas neretai gali sukelti ir ligos. Jeigu skundžiamasi šlapimo nelaikymu, naktiniu šlapinimusi ir skausmu pilvo apačioje, tikėtina, kad šiuos simptomus sukelia prostatos ligos arba lytinės sistemos uždegimo komplikacijos.

„Būtent todėl vyrams nuo 45 metų rekomenduojama kasmet profilaktiškai tikrintis prostatą. Periodiška patikra leis laiku nustatyti galimas ligas, uždegimus ar navikus ir visa tai išgydyti. Tačiau svarbu žinoti, kad yra ir kita, daug dažnesnė impotencijos priežastis, apie kurią vyrai net nepagalvoja – širdies ir kraujagyslių ligos. Pavyzdžiui, aukštas cholesterolis ilgainiui pažeidžia smulkiąsias kraujagysles, todėl sutrinka kraujotaka varpoje ir atsiranda problemų su erekcija“, – dalinasi vaistininkė.

Be to, impotenciją gali sukelti ir aukštas kraujospūdis, cukrinis diabetas, nutukimas, depresija, stuburo išvaržos. Pašnekovė pastebi, kad kartais erekcijos sutrikimai pasireiškia ir dėl šalutinio vaistų poveikio – šiuo šalutiniu poveikiu dažniausiai pasižymi antidepresantai.

„Jaunimo tarpe potencijos problemos atsiranda dėl psichologinių priežasčių ir nesveiko gyvenimo būdo. Ilgalaikis stresas, pervargimas, nesveikas maistas, rūkymas, dažnas alkoholio vartojimas, nutukimas arba fizinio aktyvumo stoka sutrikdo viso organizmo veiklą ir gali ilgainiui sukelti impotenciją. Dažniausiai jos gydymui prireiks vaistų, kuriuos gali paskirti tik gydytojas, nustatęs tikrąsias šios intymios problemos priežastis“, – tikina ji.

Svarbu konsultacijos su specialistais

Anot K. Šnirpūnienės, su erekcijos sutrikimais susidūrę vyrai vaistinėse įprastai ieško sildelnafilio, vaisto, skirto impotencijos gydymui. Bet svarbu žinoti ir tai, jog tokių vaistų yra daugiau – pavyzdžiui, tadalafilis, avanafilis arba vardenafilis.

„Tačiau ne visi vyrai gali vartoti šios grupės vaistus: jie netinka tiems, kurie vartoja nitratus, yra prieš 6 mėnesius arba anksčiau patyrę infarktą ar insultą, turi nereguliuojamą aukšta kraujospūdį. Tokio tipo medikamentų negalima vartoti su alkoholiu, nes tai sustiprina šalutinį vaisto poveikį. Be to, erekciją gerinantys vaistai ne visada suderinami su kitais vaistais, todėl jei konsultuojatės su gydytoju urologu-seksologu privačiai, nepamirškite informuoti apie tai, kokius vaistus geriate papildomai“, – dalinasi „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

Pašnekovė prisimena, kad kartą į ją vaistinėje kreipėsi vyras, ieškojęs vaistų potencijai didinti. Nuodugniau paklausinėjus paaiškėjo, kad jo problema visai kita: vyriškį kamavo pernelyg greita ejakuliacija. Šios problemos sprendimui taip pat yra sukurtas vaistas – dapoksetinas, tačiau prieš pradedant jį vartoti rekomenduojama pasitarti su gydytoju urologu-seksologu, kuris ištirs, ar tai nėra kokių nors kitų ligų pasekmė.

„Tiesa, kartais erekcija gali laikinai sutrikti dėl didelio krūvio darbe arba patirto streso. Tokiais atvejais vertėtų rinktis maisto papildus potencijai gerinti, į kurių sudėtį įeina įvairių vaistinių augalų ekstraktai: peruvinės pipirnės, kininio ožerškio, gulsčiosios ragužės, ženšenio, eleuterokoko, ginkmedžio“, – pataria ji.

K. Šnirpūnienė priduria, kad šie augalų ekstraktai ne tik didina lytinį potraukį, bet ir turi kitų naudingų savybių: pipirnė suteikia energijos, ženšenis ir eleuterokokas padeda organizmui atsistatyti po streso ar fizinio krūvio, ginkmedis gerina kraujotaką smegenyse, padeda dirbant įtemptą protinį darbą. Jeigu skundžiamasi prostatos problemomis, vertėtų pasidomėti papildais, į kurių sudėtį įeina afrikinė slyva arba gulsčioji serenoja.

„Kad ir kokios būtų potencijos sutrikimų priežastys, gydymui labai svarbu šalia esančios partnerės supratingumas, palaikymas ir kantrybė. Be to, nepamirškite, kad potencijos gydymui skirti vaistai dažniausiai turi šalutinių poveikių, todėl prieš pradedant vartoti medikamentus, visuomet pasitarkite su šeimos gydytoju arba gydytoju urologu-seksologu“, – reziumuoja pašnekovė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close