Dermatologų rekomenduojamos veido priežiūros priemonės: Ko ieškoti ir ko vengti?

Kiekvienas nori džiaugtis gražia ir sveika veido oda, tačiau tam, labai svarbu pasirinkti tinkamas priežiūros priemones, atsižvelgiant į savo odos tipą bei būklę. Taigi, kokių priežiūros priemonių veidui reikia ir kokias geriausia pasirinkti?

Odos priežiūros rutina: kokias priemones reikia turėti?

Veido priežiūros rutina apima keletą etapų ir kiekvienam iš jų reikia specialių priežiūros priemonių. Tad kokios jos?

Prausiklis ir makiažo valiklis

Pirmas odos priežiūros rutinos etapas ir jos sveikatos pagrindas – tinkamas valymas. Nepriklausomai nuo to, kokio tipo veido odą turite – sausą, normalią ar riebią, ją reikia valyti tiek ryte, tiek vakare. Taip, taip, 2 kartus per dieną. Odą reikia nuvalyti miceliniu vandeniu arba hidrofiliniu aliejumi, kuris po to turi būti kruopščiai pašalintas naudojant gelį, putas ar pienelį. Taip pat svarbu nepamiršti kaklo ir dekoltė srities. Nuvalius odą, svarbu nepamiršti toniko, kad subalansuoti veido odos pH lygį po sąlyčio su vandeniu.

Šveitiklis

Kartą ar du per savaitę (bet ne dažniau) naudokite šveitiklį. Šios priemonės švelniai nušveičia negyvas odos ląsteles, gerina kraujotaką, atnaujina odą, sulygina jos reljefą ir suvienodina spalvą. Rinkitės švelnius odos šveitiklius be stambių abrazyvių dalelių.

Serumas

Intensyvios priežiūros priemonės veidui yra serumai. Pastarieji veikia mūsų odą kaip lašelinė. Jie padeda aprūpinti odą naudingomis medžiagomis, kadangi serumuose yra didesnė veikliųjų medžiagų koncentracija. Serumą taip pat reikėtų rinktis pagal odos tipą ir būklę, pavyzdžiui, sausai odai – drėkinantį, brandžiai odai – stangrinantį ir pan.

Veido kremas

Šiais laikais yra tokia kremų įvairovė, kad nesunku susipainioti. Kremai, kaip ir kitos priežiūros priemonės veidui turi būti pasirenkamos pagal odos tipą ir būklę. Jei jūsų oda sausa, atkreipkite dėmesį į kremus su eteriniais aliejais, kolagenu ir hialurono rūgštimi. Puiku, jei kremo sudėtyje yra vitaminų A ir C, jie padės sulėtinti senėjimo procesą. Tuo tarpu riebiai odai reikia B grupės vitaminų, įvairių žolelių ekstraktų ir ypač vaisių rūgšties. Šios medžiagos slopina riebalinių liaukų veiklą, mažina bėrimus ir odos blizgesį. O jautriai odai reikia ypatingos priežiūros ir hipoalerginių produktų, kurių sudėtyje yra alavijo, pantenolio ir ramunėlių ekstraktų. Na, o sunkiausias pasirinkimas bus turinčioms mišrią odą. Čia geriausias variantas būtų naudoti du produktus: riebiai odai T zonoje ir normaliai odai kitose srityse.

Taip pat svarbu atskirti dieninius ir naktinius kremus. Dieniniai kremai yra daug lengvesnės tekstūros ir neapsunkina odos, o tai labai svarbu prieš naudojant dekoratyvinę kosmetiką. Na, o naktiniai yra praturtinami papildomomis maistinėmis medžiagomis. Veido kremo pasirinkimas taip pat priklauso ir nuo sezono. Pavyzdžiui, žiemą, lengvos tekstūros veido kremus būtina keisti tirštesnės konsistencijos priemonėmis. Turėkite omenyje – veido kremą reikia pasitepti bent 30 minučių prieš išeinant į lauką.

Paakių kremas

Paakių srities kremai taip pat būtini kasdieninei priežiūrai. Kodėl apie juos kalbame atskirai? Mat šios srities oda yra itin jautri ir ypač plona, ​​todėl ją reikia ypatingai saugoti ir naudoti specialias priemones, skirtas paakių priežiūrai. Renkantis tinkamą priemonę kompozicijoje reikėtų ieškoti naudingų drėkinančių ekstraktų, vitaminų, mikroelementų ir vengti parabenų, kurie gali sudirginti jautrią paakių odą.

Papildoma priežiūra – veido kaukės

Be būtinos kasdienės priežiūros – itin svarbi ir papildoma priežiūra. Kartą ar du per savaitę veido odai reikia intensyvios mitybos ir drėkinimo. Ir čia gelbsti veido kaukės. Rinkdamiesi kaukes atsižvelkite į savo odos tipą bei būklę ir norimą efektą. Kaukės pagal savo poveikį gali būti įvairios: valomosios, raminančios, stangrinančios, kovojančios su bėrimais, skirtos itin jautriai odai, skaistinančios, drėkinančios, maitinančios ir kt. Taip pat yra kaukių, skirtų zonai aplink akis. Paprastai tokios kaukės yra skirtos kovoti su tamsiais ratilais po akimis, patinimu ar raukšlelėmis. Savo poreikius atitinkančią kaukę tikrai rasite Newcrush.

Apsauga nuo saulės

Ne mažiau svarbi priežiūros priemonė veidui yra apsauginis kremas nuo saulės. Buvimas saulėje be apsauginių priemonių gali sukelti saulės nudegimą, paskatinti priešlaikinį senėjimą, pigmentinių dėmių atsiradimą, alergiją saulei bei įvairius odos susirgimus. Tad savo kosmetinėje būtina turėti apsaugines priemones nuo saulės.

Ingredientai, kurių reikia ieškoti odos priežiūros priemonių sudėtyje

Glicerinas (glicerolis). Tai yra vienas populiariausių ingredientų, esantis priežiūros priemonių veidui sudėtyje. Pastarasis yra natūralus drėkiklis išlaikantis odoje drėgmę.

Vitaminas C. Tai antioksidantas, kuris sumažina ultravioletinės spinduliuotės žalą ir skatina kolageno gamybą.

Retinolis. Retinolis yra pagrindinis ingredientas, kurio reikia ieškoti gaminiuose, skirtuose nakčiai. Jis skatina odos ląstelių atsinaujinimą ir skatina kolageno gamybą.

Niacinamidas. Šis ingredientas puikiai tinka riebalinių liaukų veiklos kontrolei, taip pat drėkina odą ir suvienodina odos atspalvį bei gerina odos barjerines funkcijas.

Probiotikai (lakto- ir bifidobakterijos). Jie padeda kovoti su odos senėjimu ir normalizuoja odos mikrobiomą.

Hialurono rūgštis. Drėkina odą ir apsaugo nuo drėgmės praradimo.

Keramidai. Pastarieji skirti stiprinti apsauginį odos barjerą ir išlaikyti drėgmę epidermyje.

Kolagenas. Kovoja su raukšlėmis bei suteikia veido odai elastingumo.

Vitaminas E. Galingas antioksidantas, stabdantis priešlaikinį senėjimą ir gerinantis odos elastingumą.

Ingredientai, kurių reikia vengti odos priežiūros priemonių sudėtyje

Parabenai. Tai sintetiniai konservantai, naudojami siekiant užkirsti kelią bakterijų dauginimuisi bei kosmetikos galiojimo laikui pailginti. Šie ingredientai gali sukelti alergiją, odos sudirgimą bei sutrikdyti hormonų pusiausvyrą.

Dirbtiniai kvapikliai. Jie gali sukelti alergiją, odos sudirgimą. Ypač svarbu jų vengti, jei turite jautrią odą.

Mineraliniai aliejai. Suformuoja riebią plėvelę, užkemša poras bei neleidžia odai kvėpuoti.

Alkoholiai. Alkoholiai sausina ir dirgina odą, sutrikdo jos apsauginę funkciją, gali paskatinti bėrimų atsiradimą.

Atkreipkite dėmesį į sudedamųjų dalių eilės tvarką

Kai žinosite, kokių ingredientų norite vengti ar kaip tik, naudoti, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kur jie yra sudedamųjų dalių sąraše. Ypatingą dėmesį atkreipkite į pirmuosius penkis ingredientus, nes jie dažniausiai sudaro apie 80 procentų produkto sudėties.

Sudedamosios dalys yra išvardytos eilės tvarka nuo didžiausios iki mažiausios koncentracijos, taigi, jei tarp pirmųjų penkių išvardytų ingredientų yra agresyvus arba galimai dirginantis ingredientas, tokio produkto verčiau nenaudoti. Taip pat, jei ieškote produkto su tam tikromis naudingomis sudedamosiomis dalimis, bet tie ingredientai yra išvardyti pabaigoje, tada toks produktas nėra vertas jūsų pinigų. Medžiagos koncentracija tokiu atveju yra nedidelė ir jos teikiamos naudos greičiausiai nepajusite.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close