Lietuvos pajūryje rastas rusiško tipo hidroakustinis sonaras

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos vasario 3 d. gavo pranešimą iš civilio asmens, apie Kuršių nerijoje aptiktą neaiškios paskirties prietaisas su rusiškais užrašais. Karinių jūrų pajėgų specialistai identifikavo, kad tai rusiško tipo hidroakustinis sonaras, kuris naudojamas žvalgybinės informacijos rinkimui, povandeninių laivų aptikimui bei jų pozicijų nustatymui – hidroakustinių sensorių pagalba sonaras fiksuoja netoli jo esančių didelių gabaritų povandeninių objektų (povandeninių laivų) judėjimą, praplaukimą.

Panašūs rusiški hidroakustiniai sonarai jau buvo aptikti 2021 m. Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų bei Atlanto vandenyne netoli Jungtinės Karalystės ir Airijos pietinių krantų. Hidroakustinis sonaras aptikimo metu nebeveikė, jis iš aptikimo vietos išvežtas ir šiuo metu saugomas Karinėse jūrų pajėgose.

Karinės jūrų pajėgos prašo Lietuvos piliečių ir svečių išlikti budriems ir įvairiomis aplinkybėmis pastebėjus panašius radinius jūroje ar išmestus į krantą, prie jų nesiliesti, o apie juos pranešti Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų operatyviniam budėtojui tel. 8 46 314 833.

Karinės jūrų pajėgos nuolat vykdo Lietuvos Respublikos teritorinės jūros ir Ekonominės zonos stebėjimą ir kontrolę, povandeninės aplinkos monitoringą, turi atitinkamus povandeninės aplinkos ir dugno išžvalgymo pajėgumus bei kompetencijas, yra pasirengusios reaguoti į įvairius incidentus.

KJP informacija ir nuotrauka.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close