Supaprastinamas kompensuojamųjų vaistų receptų rašymas, tačiau kompensuojamųjų vaistų sąrašas nesikeičia

Nuo birželio 1 d. kompensuojamuosius vaistus išrašantiems gydytojams bus paprasčiau pasirinkti kompensacijos rūšį, nes iki šiol galiojusios septynios rūšys sujungtos į tris stambesnes grupes. Sveikatos apsaugos ministerija pažymi, kad šis pakeitimas nedaro įtakos kompensuojamųjų vaistų sąrašui, todėl pacientai gaus tuos pačius kompensuojamuosius vaistus, kokius gaudavo iki šiol.

Nuo birželio 1 d. E. sveikatos sistemoje elektroniniame recepte nebegali būti nurodomi kompensacijos rūšies kodai „1“, „2“, „6“, „7“ ir „13“. Nuo šiol, išrašant receptus kompensuojamiesiems vaistams ar kompensuojamosioms medicinos pagalbos priemonėms (MPP), gali būti nurodomi kodai:

 3 – Liga pagal sąrašą – 100 proc. (vaikams ir suaugusiems pagal A, B ir C sąrašus išrašant receptus vaistams ir MPP, kuriems priklauso 100 proc. kompensacija);

 16 – Reta liga – 100 proc. (naudoja tik gydytojai, išrašantys receptus labai retoms ligoms gydyti);

 17 – Liga pagal sąrašą – 50 proc. (suaugusiems pagal B sąrašą išrašant receptus vaistams, kuriems priklauso 50 proc. kompensacija) – tai naujas kompensacijos rūšies kodas.

Kompensuojamųjų vaistų sąrašas (B sąrašas) nesikeičia. Išrašant kompensuojamuosius vaistus iš šio sąrašo, nuo šiol atitinkamai turi būti nurodomas vienas iš šių kompensacijos rūšies kodų:

Iki birželio 1 d. išrašyti receptai, kuriuose nurodyti iki birželio 1 d. galioję kompensacijos rūšies kodai ir kompensacijos rūšys, galios tiek, kiek nurodyta recepte.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymą dėl atnaujintos receptų rašymo ir vaistų išdavimo tvarkos rasite ČIA.

SAM Komunikacijos skyrius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close