EP ragina įvesti daugiau sankcijų Irano režimui

Europos Sąjunga turi paskelbti sankcijas visiems, atsakingiems už žmogaus teisių pažeidimus, o Islamo revoliucijos sargybinių korpusas (IRSK) turi būti įtrauktas į ES teroristų sąrašą, ragina europarlamentarai.

Europos Sąjungos požiūris į Iraną privalo labiau keistis, kai Irano režimas akivaizdžiai nepaiso žmogaus orumo ir savo piliečių demokratinių siekių, o taip pat remia Rusiją, sakoma ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje. 

Europarlamentarai ragina ES į sankcijų sąrašą įtraukti visus asmenis ir jų šeimų narius bei organizacijas, atsakingas už žmogaus teisių pažeidimus, įskaitant aukščiausiąjį vadovą ajatolą Ali Khamenei, prezidentą Ebrahim Raisi, generalinį prokurorą Jafar Montazeri ir visus fondus, susijusius su Islamo revoliucijos sargybinių korpusu.

Jie taip pat ragina Europos Sąjungos Tarybą ir ES šalis nares įtraukti IRSK ir jam priklausančius padalinius, įskaitant sukarintą „Basij“ miliciją ir „Quds“ pajėgas, į ES teroristų sąrašą. Bet kuri valstybė, kurioje IRSK vykdo savo karines, ekonomines ar informacines operacijas, turi nutraukti ryšius su šia organizacija ir juos paskelbti neteisėtais.

Europos Parlamentas griežtai smerkia mirties bausmes ir taikių protestuotojų Irane egzekucijas bei ragina Irano valdžią nutraukti susidorojimą su savo piliečiais. Jie taip pat reikalauja, kad Islamo Respublika nedelsiant ir besąlygiškai paleistų visus protestuotojus, nubaustus mirties bausme. Rezoliucijoje taip pat kviečiama „išplėsti ribojamąsias priemones“ Iranui, kuris Rusijai toliau tiekia bepilotes skraidykles ir planuoja suteikti „žemė-žemė“ raketų. Daugiau informacijosEP rezoliucijos projektasDiskusijų plenarinėje sesijoje vaizdo įrašas (2023-01-17)EP rezoliucija dėl Mahsa Jina Amini mirties ir represijų prieš moterų teisių aktyvistus Irane (2022-10-06)Susijusi vaizdo ir garso medžiaga

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close