Kokį automobilį pasirinkti – dyzelinį, benzininį ar hibridinį?

Automobilio paieška yra gana sudėtingas procesas, nes dažniausiai ieškoma ilgalaikio varianto. Ypatingai, tai yra svarbu tada, kai tai yra nauji automobiliai, nes kaip žinoma, jų kainos yra gana nemažos, todėl pasirinkimas turi būti išties pilnai apgalvotas. Vienas iš svarbiausių niuansų – energijos šaltinis, kuriuo bus „maitinamas“ automobilis. 

Dyzelinis variklis

Nors ir dyzelinis variklis po truputį pradeda nykti, tačiau šiai dienai, šis variantas yra lengvai pasiekiamas ir naudojamas. Dyzelinis automobilis yra puikus pasirinkimas tiems vairuotojams, kurie gyvena užmiestyje ir per metus, nuvažiuoja daugiau nei 20 tūkstančių kilometrų. Jeigu transporto priemonę naudosite tik mieste ir trumpiems atstumams, tuomet šio tipo automobilis tikrai nėra tinkamas jums. To priežastis yra tokia, kad automatiškai neįvykstanti DPF filtro regeneracija lemia faktą, kad filtre nėra išdeginami suodžiai. Užsikimšęs filtras gali tapti gedimo ar išsilydžiusių stūmoklių priežastimi. Jeigu jums automobilis yra reikalingas tolimesniems atstumams, o jūs vertinate ir ekonomiškumą, tuomet rekomenduojama rinktis dyzelinį automobilį. 

Dyzelinio automobilio privalumai:

 • Dyzelis yra pigesnis variantas nei benzinas
 • Dyzeliniai varikliai yra ekonomiškesni
 • Variklio ilgaamžiškumas

Dyzelinio automobilio trūkumai:

 • Brangesni automobiliai lyginant su benzininiais
 • Senesni automobiliai turi garsiai dirbančius variklius.

Benzininis automobilis

Benzininis automobilis yra vienas iš populiariausių pasirinkimų. Tiesa, benzininiai automobiliai yra brangesni nei dyzeliniai, tačiau tai vairuotojų per daug neišgąsdina. Jeigu jums automobilis yra reikalingas trumpoms išvykoms, o per metus numanote nuvažiuoti apie 10 tūkstančių kilometrų, tuomet šis variantas yra puikiai tinkamas jums! Benzininiai automobiliai turi savybę greičiau įšilti, o jų važiavimo dinamika yra maloni ir sklandi, todėl jie nėra reiklūs aptarnavimui.

Benzininio automobilio privalumai:

 • Geresnė ir patogesnė važiavimo dinamika
 • Patys automobiliai būna pigesni 
 • Žymiai lengvesnis užvedimas šaltuoju metų laiku 

Benzininio automobilio trūkumai:

 • Žymiai didesnės kuro sąnaudos
 • Benzinas – yra brangus kuras.

Hibridinis automobilis

Hibridinis automobilis yra puikus variantas tiems, kurie vertina ekologiją ir ekonomiškumą. Hibridiniai automobiliai turi savybė itin tyliai dirbti ir yra labai lengvai valdomi. Važiuojant miesto gatvėmis nedideliu greičiu, hibridinis automobilis veikia elektros režimu, o padidinus greitį ar važiuojant greitkeliu, kartu pradeda veikti ir standartinis vidaus degimo variklis. Pagrindinis šių automobilių minusas yra kaina. Hibridiniai automobiliai gali kainuoti net 50 procentų daugiau nei tradinį variklį turintys automobiliai.

Hibridinio automobilio privalumai:

 • Ypatingai mažos variklio sąnaudos 
 • Saugo aplinką, nes į ją nepaskleidžia kenksmingų medžiagų 
 • Reguliari priežiūra ir eksploatacija yra pigesnė nei kitų automobilių  

Hibridinio automobilio trūkumai:

 • Šios transporto priemonės yra žymiai brangesnės nei kiti automobiliai. 

Automobilio pasirinkimas, priklauso tik nuo jūsų individualių norų ir biudžetinių galimybių, todėl geriausią variantą galėsite pasirinkti, pirmiausiai, atsižvelgę į šiuos svarbius aspektus. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close